Твір-розповідь про час на тему «Зупинись мить, або Одна година мого життя»

загрузка...

Програмою 5-го класу шкіл з українською мовою навчання передбачена підготовка до написання невеликого (0,5-1 сторінка) твору-розповіді на основі власного досвіду у художньому стилі.

Прикладом такого завдання є вправа 517 з підручника під редакцією Заболотного О. В. Учням пропонується написати твір-розповідь про час на тему «Зупинись мить, або Одна година мого життя». Нижче наведено приклад написання такого твору.

Одна година мого життяМій ранок

План

  1. Ранкові справи школяра
  2. Одна година до початку шкільних занять.
  3. Цінність часу

Здавалось би, одна година — це дуже мало. Але за цей час можна стільки встигнути зробити різних справ! Наприклад, за одну годину можна виконати ранкову зарядку, застелити ліжко, прийняти душ, почистити зуби, повторити домашнє завдання, зібрати шкільну сумку, приготувати їжу, поснідати, одягнутися.

Майже все вищеперелічене, крім приготування їжі, я встигаю зробити лише за півгодини. Після цього протягом десяти хвилин йду до школи. Наступні двадцять хвилин я спілкуюся зі своїми шкільними друзями та готуюся до першого уроку.

Ось так проходить одна година мого ранкового часу. Якщо говорити про час з о пів на восьму до пів на дев’яту ранку, то кожен школяр опише майже той самий перелік справ, що й я.

За одну годину можна стільки всього корисного зробити! Треба тільки не гаяти часу марно, адже його не повернути і не зупинити.

Отже, одна година мого життя — це не просто проміжок часу. Це безліч справ, які я встигаю виконати.

Дивіться також:

Твір «Цінність часу»

Формування самостійності

Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

1 Комментарий “Твір-розповідь про час на тему «Зупинись мить, або Одна година мого життя»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>