Твір-розповідь, оповідання, текст про квіти

загрузка...

Квіти — очі природи

КвітиКвіти вважаються прикрасою нашого життя. Вони всі прекрасні, без винятку, за що їх називають очима природи. Дуже часто людей з гарною зовнішністю порівнюють з квітами. Кажуть жінці, що вона гарна, мов троянда, або розцвіла, наче квітка. Завжди приємно отримувати квіти у дар, з будь-якої нагоди.

Люди вирощують квіти на дачних ділянках, в оранжереях, а також у будинку на підвіконнях. Це роблять для того, щоб захоплюватися ними, отримуючи позитивні емоції від їхньої краси та від того, що вдалося виростити такі дивовижні рослини.

Багато квітів, які виросли самі, ми зустрічаємо на природі. Вони такі ніжні й ароматні. Особливо приємно милуватися першими пролісками, що захоплюють насамперед тим, що вони такі тендітні, майже прозорі, але попри холоди й сніг, все одно зростають.

Весняні квіти

Одним з перших навесні зацвітає крокус, або шафран, як по-іншому називають цю ніжну рослину. Ці квіти розпускаються на проталинах, і часто бувають різних кольорів, прикрашаючи землю, наче живий килим. Тягнеться до сонечка своїми жовтими голівками мати-й-мачуха. Фарбують лісову галявинку в фіолетовий килим ряст і медунка. Вони є ранньоквітучими рослинами, що зацвітають до розпускання листків на березі та черемсі. З їхньою появою всюди стає тепліше, сонце світить набагато яскравіше.

Серед садових квітів навесні радує око клумба з тюльпанів і нарцисів. А які ніжні й ароматні гіацинти! На початку травня галявинки стають жовтими від цвітіння кульбаби. Багатьох людей радує поява травневих конвалій. Вони ростуть у лісовій гущавині та не люблять яскравих сонячних променів. Їхні зворушливі квітки нагадують маленькі біленькі дзвіночки, що виділяють у повітря неповторний чудовий аромат. Як приємно отримати в подарунок простий ніжний букетик конвалій!

Подаровані квіти — це, перш за все, ознака уваги іншої людини. Навіть якщо дарують лише одну квітку, це необхідно оцінювати як симпатію або навіть любов. Особливо приємно, коли підносять улюблені квіти.

Отже, знаючи про те, яку роль відіграють квіти у взаєминах між людьми, треба не забувати дарувати їх своїм близьким. Флористи в квітковому магазині зможуть підібрати відповідні рослини та їхні поєднання. При врученні квітів навіть не обов’язково вимовляти багато слів, бо все за вас зробить прекрасний букет.

Лугові квіти

Квітучий луг — це одне з найкрасивіших місць природи. Особливо він прекрасний наприкінці червня, коли настають спекотні дні. Щоб жити в гармонії з навколишнім світом, обов’язково слід відвідувати зелений луг. Тільки там можна насолоджуватися неповторними чудовими ароматами квітів та контрастом строкатих кольорів. Від такого прекрасного пейзажу душа приходить у захоплення.

На лузі багато високих і соковитих трав. Яких тільки квітів тут не зустрінеш: червону конюшину, ромашку, гвоздику, дзвіночки, звіробій, білі кашки. Луг нагадує різнокольоровий безмежний килим.

Також тут можна відшукати маленькі галявинки суниці, які нагадують острівці. На луках суниця особливо ароматна й солодка, адже сюди потрапляє багато сонця і свіжого повітря. А коли пройдуть дощі, то з’являються лугові опеньки. Вони ростуть по колу, та їх дуже цікаво збирати.

Якщо придивитися і прислухатися, то можна помітити, що всюди кипить життя. Ось пролетів дивовижно красивий метелик — денне павичеве око. На квітці сидить метелик з жовтими крилами — лимонниця. Над іншими квітами кружляють працьовиті бджілки. Зустрічаються також джмелі, що намагаються своїм хоботком дістати солодкий нектар з червоної конюшини. На лузі чується постійне дзижчання бджіл, ос та інших комах.

Дуже часто стрекочуть коники, весело перестрибуючи з одного стебла на інше. Тут можна побачити ящірок, норок, мишей. Над лугом, у височині блакитного неба з білими, немов вата, хмарами, пролітають птиці. Дуже часто ширяє яструб, видивляючись своїми пильними очима здобич. Кружляють хороводами стрижі, ганяючись за комахами й весело вигукуючи. Також на лузі можна послухати чарівний спів жайворонка.

Краса лугових квітів завжди приваблювала майстрів мистецтва живопису. Справжній художник, який любить свою рідну природу, намагається зобразити цю строкатість фарб на своїх полотнах. Кожен поціновувач краси природи обов’язково повинен помилуватися лугом, щоб отримати заряд позитивних емоцій.

Квіти в житті людини

Споконвіку особливу увагу люди приділяють квітам. Чим же пояснити таку велику любов до рослин? Все просто: квіти прекрасні. Вони радують око, ніжно хвилюють душу, прив’язують наші серця до рідного краю. Наші предки теж обожнювали квіти, вважаючи, що це творіння природи подаровано Богом.

Роль квітів у нашому житті

Квіти — постійні супутники нашого життя. Вони нас оточують всюди: у дворах, в будинках, на газонах. Вони зображені на вишитих рушниках, скатертинах, тканинах, з яких ми шиємо одяг. Ними розмальовують гончарні вироби, печі, стіни жител. Наявність малюнків з квітів надає різним предметам побуту затишок і красу.

А ще квіти є на нашому національному одязі. Квіти на плахті і корсеті символізують доброту й щирість душі. Квіти на рукавах сорочки оберігають від хвороби й злого ока. Саме з цієї причини запашні квіти клали в першу купіль дитини.

Квіти — це ідеальний спосіб не тільки вираження ставлення, але й створення сприятливої в усіх відношеннях атмосфери. З давніх-давен з ними пов’язували поняття любові, добра, відчуття щастя і позитивного настрою. Дійсно, коли отримуєш запашний букетик, на серце відразу стає ясно і радісно…

Іноді подарований букет говорить про дарувальника красномовніше за слова. Не випадково квіти вважаються символами певних почуттів. Наприклад, червона троянда символізує поклоніння і пристрасть, а конвалія — ​​чистоту і ніжність. Орхідею пов’язують з такими рисами характеру, як примхливість і неприступність, а півонію — з острахом і сором’язливістю.

У давні часи для того, щоб подарувати квіти, не потрібно було чекати особливого випадку або торжества. Їх дарували без приводу в самі звичайні дні, тому що вірили в магічну дію квітів, яка робить людину безтурботною й життєрадісною. І тоді будні ставали схожими на свята.

Роль квітів у житті людини величезна. Вони є частинкою всієї живої зеленої природи, завдяки якій ми маємо можливість дихати чистим повітрям. Адже рослинність, яка прикрашає нашу Землю, часто називають легенями планети.

Квіти — прикраса нашого життя

До нашого часу збереглося багато свят, звичаїв, обрядів, і майже в кожному почесне місце займають квіти. Життя людства було б нудним і невиразним без них. Вони яскравими барвами розфарбовують наші будні, додають урочистості та краси святам. З квітами зустрічають з пологового будинку й проводжають в останню путь. Складно уявити собі без букета такий захід, як весілля або таку подію, як похід першокласника до школи першого вересня. Цвітіння рослин символізує нове життя, молодість, весну, перемогу всього живого.

Той, хто любить квіти, піклується про них, знає, що у рослин також є душа. Вони тонко відчувають людей і реагують на любов і турботу, відповідаючи взаємністю лише тому, хто не шкодує праці і часу, щоб за ними доглядати. Завдяки квітам будинок наповнюється гармонією і душевною теплотою, взаєморозумінням і хорошим ставленням один до одного. Отримуючи належний догляд, вони служать джерелом щирих і променистих усмішок.

Рослини в усьому їхньому різноманітті не просто прикрашають наше життя та дарують свій вишуканий й легкий аромат. Вони також очищають повітря, насичуючи його киснем. Доведено, що квіти нейтралізують несприятливу енергію і заряджають все навколо позитивною енергетикою. Особливо це стосується декоративних рослин, які отримують хороший догляд.

Отже, хочете зробити наше життя прекраснішим? Вирощуйте квіти, милуйтеся їхньою красою і діліться радістю споглядання з оточуючими.

Не чекайте свята, щоб подарувати букетик. Пам’ятайте: краса врятує світ, а на світі немає нічого красивішого квітів.

Інші твори:

Твір-розповідь, текст про весняні квіти

Твір «Мої улюблені квіти»

Твір «Букет для моєї мами»

Розповідь на тему «Світ очима пролісків»

Діалог на тему «Квіти і трави України»

5 Комментариев “Твір-розповідь, оповідання, текст про квіти

      • Катя, напевно, Ви мали на увазі професію рослинника — спеціаліста з рослинництва (російською мовою рослинник — «растениевод»).

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>