Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Птах синиця взимку

Міські птахи взимку

Стоїть зима. Сніги та морози скували землю. Всі дерева у зимовому парку вкриті пухнастими сніговими шапками. Під висадженими уздовж алей горобинами можна знайти багато ягід. Це бенкетували птахи, гублячи ягідки на білосніжний сніг.

У сильні морози пернатих потрібно підгодовувати, поповнюючи запаси дворових годівниць. Хлібні скоринки, насіння та зерна — це краще пригощання для міських птахів.

Птахи взимку дуже залежать від нас, людей. Допомагайте їм!

Опис зими та птахів взимку

Прийшла зима. Вдарили морози. Замерзли озера й річки. Пластівці снігу швидко засипали кущі й сучки дерев. Хуртовина замела дахи будинків, землю, лавки в саду. Куди не глянь, все встелене білим неосяжним килимом. Усюди великі кучугури.

Але на цьому люта зима не заспокоюється. Вона буяє і шаленіє, знову і знову насилаючи люту заметіль, немов задумавши знищити все живе. І ось звертає свій спотворений сказом погляд на птахів. Мабуть, набридли вони їй веселим щебетом та невтомним гомоном.

Дунула зла зима-стара пронизливим холодом, зганяючи свій гнів на беззахисних пташок. Нікуди нещасним сховатися. Зібралися вони в невеселі зграйки, намагаючись протистояти стихії спільно. Ох, як їм важко в такий період! Все важче й важче знайти хоч якийсь корм. Цілий день вони стрибають то тут, то там в пошуках їжі. Шукають, де б сховатися від жорстокого крижаного вітру. Перелітають з гілки на гілку, щоб хоч якось зігрітися.

І яке щастя для бідних пташок, якщо вони знаходять годівниці з їжею! Піклуючись про пернатих, ми розвісили їх на кожному вікні нашого будинку. Ось прилетіла синиця. Вона оглянула приготований корм, швидко схопила хлібну крихту й полетіла. За хвилину знову прилетіла, схопила крихту. Потім прилетіла вже з подружками. Пташки спритно клюють крихти та насіння. Ми спостерігаємо за ними й радіємо, що допомагаємо бідолахам пережити люті морози.

Птахи, які зимують у наших краях

Відсутність корму набагато страшніше для птахів, ніж люті морози, адже у них є пухнасте пір’я. Недарма є прислів’я: «Хто ситий, тому і холод не страшний». Їжа дає життєву енергію, яка активно витрачається на терморегуляцію організму.

На зиму у нас залишаються горобці, голуби, ворони, сороки, синиці, галки та інші птахи. Сіренького жвавого горобця ми всі добре знаємо та завжди бачимо його на вулицях. Голуби — посланці кохання і миру — одні з найпоширеніших птахів в містах та селищах. Галка більше горобця, вона чорного кольору. Ворона сіра, вона більше галки. У сороки білі боки й довгий хвіст.

Пернаті — наші друзі, їх не можна залишати в біді. Взимку вони слабкі та безпорадні перед голодом і холодом, тому їх обов’язково треба підгодовувати. Як підрахували орнітологи, одна годівниця може врятувати від голодної смерті до п’ятдесяти синиць за зиму.

Отже, птахи взимку потребують нашої допомоги. «Нагодуй синицю взимку, згадає тебе навесні», – говорить народна мудрість. Настане літо, та птахи допоможуть врятувати наші сади й поля від небажаних комах.

Допомога птахам узимку

Наприкінці осені директорка нашої школи зібрала учнів, щоб обговорити підготовку до зими. Вона розповіла, що в зимовий період птахи потребують нашої допомоги. Вони не можуть звернутися до нас з проханням самі. Але ж ми, люди, є розумними істотами, тому повинні самі здогадатися, як важко взимку братам нашим меншим.

За підсумками зборів було вирішено найближчі уроки праці присвятити виготовленню годівниць для птахів.

Як виявилося, робити годівниці навіть простіше, ніж шпаківні, які ми випилювали минулого року. Учні нашого класу протягом двох уроків виготовили вісімнадцять годівниць. Наступного дня ми з хлопцями повісили їх в садах і парках нашого району. Насипали туди хлібні крихти, крупи, насіння, поклали дрібно нарізані шматочки сала.

Раді пернаті частуванню! Кожен день вони прилітають до годівниць. Клюють корм і привітно щебечуть, немов завдячуючи нам за свій порятунок.

Наші птахи взимку

Птахи дуже швидко звикають до регулярних годівель. Ми домовилися з хлопцями, що будемо щодня підсипати в наші годівниці свіжий корм. Адже буде дуже прикро, якщо вони прилетять в «їдальню», а частування немає.

Зима лютує. Часто виє хуртовина, мете сніг. Але навіть у негоду ми знаходимо дорогу до годівниць. Адже нас там чекають!

Доля багатьох пернатих багато в чому залежить від доброти, щедрості й милосердя людини. Бережіть птахів! Годуйте їх взимку! Повісьте біля свого будинку годівницю і спостерігайте за пернатими гостями.

Дивіться також:

Твір «Допоможіть птахам!»

Твір-міркування «Чому птахів треба берегти?»

Птахи — наші друзі. Твори про птахів

Твір «Годівничка для птахів»

Твір (розповідь, оповідання) про пташку синичку взимку

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Птахи восени, або Як відлітають птахи у вирій»

16 Комментариев “Твір-розповідь на тему «Птахи взимку»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>