Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Моя майбутня професія — програміст

Вибір майбутньої професії

Розмірковуючи про вибір майбутньої професії, слід мати на увазі, що навіть немодні сьогодні спеціальності можуть стати справою всього життя. Адже, як кажуть, не людина вибирає професію, а професія знаходить людину. І як здорово, коли люди займаються справою, яка їм до душі!

Багато хто в дитинстві хотів стати льотчиком або космонавтом, лікарем або вчителем, мріяв стати поетом, відомим актором чи музикантом, прославитися на весь світ. У рейтингу найпопулярніших професій на сьогодні перші місця займають програмісти, юристи, економісти та психологи.

Рано чи пізно будь-який школяр замислиться над тим, якою справою він хотів би зайнятися. Вибір визначає навіть не він сам, а те, на яку спеціальність буде найбільший попит у даний період часу. Можна сказати, суспільство допомагає випускнику школи зробити свій вибір і крок у доросле життя.

У 1928 році поет Володимир Маяковський написав вірш, який, напевно, читали всі хлопчики й дівчатка. Його назва «Ким бути?». І досі цей вірш не втратив своєї актуальності, адже і сьогодні кожна молода людина розмірковує над питанням вибору майбутньої професії. Хтось з першого класу йде до своєї заповітної мрії стати моряком або, наприклад, хірургом, а хтось вибирає собі професію ближче до вісімнадцяти років.

Часто буває і так, що обрана спеціальність виявляється не тим, чим хотілося б займатися. В цьому випадку можна отримати додаткову і в тридцять років, і пізніше. Тим більше, що в сучасному світі стало нормою отримувати кілька вищих освіт. Загалом, для вибору професії зовсім не існує вікових обмежень.

Головне у виборі спеціальності — пам’ятати одне: вона повинна приносити радість і задоволення. Не можна, вирушаючи на роботу, відчувати тягар. Справа, якою займається людина, має бути улюбленою. Найбільш престижні професії приносять непоганий дохід. Так, суддя або нотаріус отримують більше грошей у порівнянні з учителем або лікарем.

Але якщо в душі є прагнення бути моряком та плисти по хвилях або мчати по рейках у ролі машиніста, то краще вибрати саме цей шлях, попри престиж і заробітну плату. Адже багата та людина, яка щаслива, а вдало обрана професія здатна приносити радість і задоволення кожен день.

Професія може і сама вибрати людину. Таке теж не рідкість і пов’язано це, як правило, з розкриттям таланту. Вся творча еліта — письменники й актори, музиканти та художники — творять за велінням серця. Це не їхній обов’язок, це їхнє натхнення. Шедеври народжуються самі, не можна навчити людину творити, якщо вона не володіє певним талантом. Але і таланти потрібно розвивати, працювати над їхнім вдосконаленням, інакше вони можуть просто згаснути. Так і в будь-якій іншій діяльності людина вдосконалюється, з кожним днем ​​виконуючи свої обов’язки дедалі краще.

Всі роботи однаково потрібні й важливі — така основна думка вірша Маяковського. Зрозумівши це, свій вибір поважатиме кожна людина.

Всі ці аргументи треба враховувати при написанні розповіді чи твору про майбутню професію.

Моя улюблена професія

Мені чотирнадцять років. На відміну від багатьох своїх ровесників, я ще не визначилася з майбутньою професією. Я завжди була цікавою людиною з різнобічними інтересами. Мабуть, саме тому мені складно зупинити свій вибір на одній спеціальності.

Мама навчила мене шити, і ще в початковій школі я з задоволенням робила одяг для своїх ляльок. Любов до шиття збереглася до сих пір, але останнім часом частіше займаюся в’язанням.

Рік тому я навчилася робити різні стрижки — чоловічі й жіночі, повсякденні та святкові. Хто мене вчив? Подивилася в Інтернеті навчальні майстер-класи та перейняла необхідні для роботи навички. Тепер членам нашої сім’ї та родичам не доводиться витрачати гроші на відвідування перукарні — всіх стрижу я. Нещодавно зробила зачіску сусідці на випускний, вона залишилася дуже задоволеною. Її сестра сказала, що в салонах краси зробили б не краще, а заплатити довелося б багато. Крім того, я вмію накладати макіяж (повсякденний, діловий, вечірній), а також робити манікюр і педикюр. Так що, можна сказати, що професія візажиста-перукаря мною освоєна. Хіба що документа — диплома або сертифіката — немає.

Ще я дуже люблю готувати. Мені здається, вміння готувати закладено в жінці на інтуїтивному рівні, причому воно проявляється ще в дитинстві. Ніколи спеціально не вчилася цьому, але можу зробити практично будь-яку страву так, що, як то кажуть, пальчики оближеш. Завдяки Інтернету секрети професії кухаря розкриті, адже все кулінарні тонкощі докладно описані на спеціалізованих сайтах і форумах. Ключ до успіху в цій справі (та й в будь-якій іншій) — практика і прагнення до постійного вдосконалення.

Коли я вчилася в початковій школі, хотіла стати в майбутньому вчителем. Зараз я розумію, що це дуже нервова робота, яка, до того ж, несправедливо низько оплачується. Пізніше були думки про те, щоб стати лікарем. Але одного разу я стала свідком страшного випадку: молодий чоловік потрапив під трамвай. Він вижив, але отримав важкі каліцтва та став інвалідом. Я бачила, як приїхали медики й надавали нещасному першу допомогу, після чого завантажили його на носилки та повезли до лікарні. Це видовище стало для мене дуже сильним потрясінням. У мене тряслися руки, я не могла дивитися на те, що відбувається. Тоді зрозуміла: професія медика не для мене.

Зараз я вчуся у восьмому класі. Досі мені вдається підтримувати високу успішність навчання. Буду й далі все робити для того, щоб закінчити школу із золотою медаллю і вступити до університету. Але поки не знаю, до якого саме…

Сподіваюся, незабаром я все ж визначуся з майбутнім фахом. Головне, щоб цей вибір був остаточним і правильним, щоб потім не було розчарувань і жалю.

Професія людини багато в чому зумовлює її подальший шлях у житті. Від неї залежить реалізація закладених природою здібностей і ступінь задоволеності життям у майбутньому. Вчені-психологи довели, що люди, які займаються улюбленою справою, набагато частіше відчувають себе щасливими. Тому вибір професії — дуже важливий і відповідальний, якщо не сказати доленосний, крок. Ех, тільки б не помилитися…

Подібні твори:

Твір на тему «Вибір професії»

Твір «Ким бути?»

3 Комментария “Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>