Текст про крота. Твір, оповідання, переказ на тему «Кріт»

загрузка...

Новою програмою 5 класу шкіл з українською мовою навчання передбачено написання письмового докладного переказу художнього тексту розповідного характеру з елементами опису тварини. Нижче подано оригінальний текст-розповідь Г. Тютюнника, а після нього (дивіться далі) — переказ, в якому також наведено опис крота.

Кріт

План

  1. Гострий писок.
  2. Підземельник.
  3. Кріт після зимового сну.
  4. Веселий кріт.

Ранньої весни ворухнулася раптом суха бур’янина, похиталася і впала. А на тому місці, де вона стояла, зробилася нора. У норі хтось важко посапував і сердито бурмотів. А трохи згодом з-під землі виткнувся гострий писок, за ним — сердитющі настовбурчені вуса, а за вусами і вся голова. Вона була припорошена пилом, з маленькими ямочками замість вух. Кріт понюхав туман і прислухався.

У бур’янах було тихо. Тоді підземельник повільно підняв угору дві заслінки побіля вух, і з-під них вигулькнуло на світ двоє маленьких очей.

«Гм, де ж це я опинився?» — подумав Кріт сердито, бо йому дуже хотілося їсти, і вибрався з нори весь.

Він був кволий після зимового сну, тому ледве переставляв ноги. Наткнувшись на якийсь курінь, підземельник злякано присів, а що курінь мовчав і не ворушився, то він осмілів, покуштував язиком вологий мох і став швидко його лизати.

Ах, як прохолодно стало йому в грудях, скільки сили прибуло одразу! І кріт повеселішав.

Кріт — тварина, яка живе під землею

Далі пропонуємо вам приклад переказу, який відповідає вищевказаному завданню.

Переказ

Була рання весна. Раптом в сухих бур’янах почувся різкий шерех. В ту ж мить на місці, де лежала суха бур’янина, виросла нора. Важко посапуючи, у норі ворушилося якесь звірятко. Пізніше з-під землі з’явився гостренький писок з настовбурченими вусами, а після нього й голівка з крихітними ямочками замість вух.

Підземельник був припорошений пилом. Він нюхав туман і насторожено прислухався до навколишніх звуків. Кріт переконався, що навколо тиша, розкрив оченятка і озирнувся по сторонах. «Де ж це я?» — здивовано подумав він.

Підземельник був голодний і тому дуже сердитий. Він вирішив вибратися з нори, проте рухатися було важко. Після довгого зимового сну звірятко почувалося кволим та слабким.

Несподівано кріт наткнувся на курінь. Спочатку він злякався й застиг на місці. Але трохи згодом підземельник осмілів і спробував язичком вологий мох, яким був покритий курінь. Мох настільки прийшовся до вподоби, що кріт з задоволенням його вилизав. Як приємно стало йому відразу! Стільки сил прибуло, що він навіть повеселішав.

Інші завдання:

Твір (розповідь, оповідання) про пташку синичку взимку

Переказ на тему «Полянський князь Кий — засновник Києва»

3 Комментария “Текст про крота. Твір, оповідання, переказ на тему «Кріт»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>