Твір на тему «Том Сойєр — мій улюблений герой»

загрузка...
Том Сойєр — мій улюблений герой

Кадр з фільму «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна» (Одеська кіностудія, 1981 рік)

Нещодавно я прочитав роман Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра». З цього часу цей хлопчисько став моїм улюбленим літературним героєм. Напевно, ви спитаєте: «Чому? Що саме тобі сподобалося в цьому персонажі?».

Що ж, я можу обґрунтувати свої уподобання та пояснити, чим обумовлено моє добре ставлення до головного героя роману Марка Твена.

Том Сойєр — шукач пригод

В очах читача Том Сойєр постає запеклим шибеником, що пропускає уроки. У пошуках пригод він бездіяльно тиняється вулицями містечка.

Звичайно, в цьому немає нічого доброго. Але було б неправильно оцінювати хлопчика лише на підставі цієї мізерної інформації. Вочевидь, необхідно дізнатися про нього більше.

Том разом з братиком Сідом жив у своєї тітки Поллі. Батьків у нього не було, вони загинули. Том виховувався в атмосфері добра й справедливості. Навіть якщо тітка карала його, хлопчик відчував, що вона робила це не з ненависті, а заради належного виховання шибеника, що підростав під її наглядом. Наприклад, вона змушувала Тома працювати у вихідні, щоб він зрозумів, як нелегко заробляти на життя.

Том Сойєр — мій улюблений літературний герой

Попри пустотливий характер, мій улюблений літературний герой постає в образі кмітливого хлопчика. Він ніколи не сумує, постійно вигадуючи все нові й нові витівки. Завдяки твору «Пригоди Тома Сойєра» можна зануритися в дивовижний світ, де першорядними вважаються закони дітей. Головний герой роману Марка Твена є невіддільною частинкою цього світу.

Образ Тома відрізняється багатогранністю. З одного боку, це шибеник з вітром у голові, з іншого — хлопчик, що дорослішає та цікавиться протилежною статтю. Його ставлення до Беккі не може не вражати. Вмить пустотливий Том стає відважним юнаком, готовим навіть ризикувати своїм життям заради обраниці.

Том Сойєр — мій друг

Кращим другом головного героя роману Марка Твена є не менш веселий хлопчисько — Гекльберрі Фінн. Об’єднавшись, вони проявляють небачену рішучість, навіть мужність. Друзі не переносили ані церкви, ані школи. Куди більше їх приваблювало вільне і, відповідно, щасливе життя.

Я впевнений, що якби я був очевидцем подій того часу й жив неподалік від Тома, ми б з ним обов’язково потоваришували. Я б теж із великим задоволенням шукав пригоди разом з Томом і брав участь у його витівках. Мені дуже не вистачає такого друга в реальному житті!

Чи хотіла б я мати такого друга, як Том Сойєр?

Я б дуже хотіла мати такого друга, як Том Сойєр. Під час читання роману я добре вивчила характер цього хлопчика, дізналася, як він поводиться у різних життєвих ситуаціях. Він показав себе справжнім джентльменом.

Тому Сойєру притаманні такі риси, як справедливість, порядність, сміливість. А головне — він демонструє відданість у дружбі, тобто є вірним другом. На нього можна покластися навіть у складних життєвих обставинах. Це є дуже цінним у будь-які часи.

Отже, мати такого друга, як Тома Сойєр, це щастя. З такою людиною ніколи не буває нудно. Вона не підведе та не кине в біді.

Мені було б цікаво опинитися на місці Беккі Тетчер, коханої дівчини Тома.

Том Сойєр — улюблений дитячий персонаж

Найвідчайдушніший, веселий і життєрадісний, сміливий і винахідливий народ у світі — діти. Будь-яка доросла людина знає це з власного досвіду. Про це ж свідчить заслужено улюблена багатьма поколіннями книга Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра».

Том Сойєр — персонаж не вигаданий. Їм у дитинстві був мій дідусь, потім — мій тато. А сьогодні бісеня цього непосидючого рудого хлопчиська сидить в мені. Як близькі нам його біди та радості! Як страшно вперше освідчуватися в коханні, ходити вночі на кладовищі, будувати з себе сміливця, заблукавши в печері! І дуже весело мчати по вулиці, провівши в черговий раз тітоньку Поллі, розміняти нудне фарбування паркану на купу скарбів, стати «найкращим учнем», заробивши на рибальських гачках і шматочках солодкого кореня право володіти подарунковою Біблією…

Том Сойєр — вічний ровесник мільйонів дітей, незалежно від їхнього віросповідання, національності та часу, в якому вони живуть.

Головна ідея роману «Пригоди Тома Сойєра»

На мою думку, головна ідея роману Марка Твена полягає в тому, щоб показати, як важливо жити без забобонів, з легкою душею зустрічати труднощі та мужньо долати їх.

Дивіться також:

Характеристика Тома Сойєра, 5 клас

Закон Тома Сойєра: як його відкрив герой роману Марка Твена

11 Комментариев “Твір на тему «Том Сойєр — мій улюблений герой»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>