Твір-роздум «Том Сойєр і Полліанна: звичайні чи незвичайні діти»

загрузка...

Оскільки ми вже вивчили «Пригоди Тома Сойєра» М. Твена та «Полліанна» Е. Портер, то добре знайомі з головними героями цих творів. Тож ми можемо дати відповідь на просте питання: ким вважати Тома Сойєра й Полліанну — звичайними чи незвичайними дітьми?

Якщо порівнювати їх з нами, сучасними п’ятикласниками, то вони інші. Передусім, це зумовлено тим, що вони жили в дев’ятнадцятому столітті, а ми — у двадцять першому. Для своєї епохи, напевно, їх можна вважати звичайними дітьми. Але тут треба дещо з’ясувати. Попри певні спільні риси характеру й спосіб життя, Том Сойєр і Полліанна мають багато відмінностей. Через ці відмінності, розмірковуючи над темою даного твору, цих персонажів не можна розглядати разом. Якщо коротко, то Том — звичайний хлопчик свого віку й часу, а ось Полліанна — дивовижна, надзвичайно сильна духом дівчинка. Її світогляд робить її унікальною у будь-яку епоху.

Том Сойєр не є ідеальним, що властиво звичайній дитині. Іноді він поводиться погано: бреше, бешкетує, намагається уникнути роботи. Втім, залишаючись добрим хлопчиком, він не робить зовсім дурних, злих чи підлих вчинків.

Полліанна ж, на відміну від Тома, була дуже працьовитою та завжди виконувала те, що казала тітка. Зазвичай дітям притаманні не лише позитивні, а й негативні риси характеру. Проте це не про Полліанну. Ця дівчинка не мала недоліків. Хіба що була дуже балакучою, а ще — великою фантазеркою та мрійницею. Але ці якості не можна ж вважати негативними. Якби ми аналізували дорослу людину, то зробили б висновок про її інфантильність. Однак Полліанна — дівчинка, якій лише одинадцять років.

Отже, моя думка така: Том Сойєр є звичайною дитиною, а Полліанна Вітіер — незвичайна. Дівчинка змінила на краще життя людей цілого міста, що пересічній дитині не під силу.

Перегляньте також:

Твір-міркування «Що я візьму для себе із прочитаних творів про Полліанну та Тома Сойєра?»

Твір на тему «Том Сойєр — мій улюблений герой»

Лист Тому Сойєру

Закон Тома Сойєра: як його відкрив герой роману Марка Твена

Лист до Полліанни

Лист Полліанни до людей

Власне продовження твору «Полліанна» Е. Портер

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>