Твір «Українська мова — моя рідна мова»

загрузка...

Українська мова — моя рідна мова

Отримали завдання підготувати невеликий виступ на 1-2 хвилини на тему «Українська мова — моя рідна мова»? Ви повинні уявити, що вас запросили для участі в популярній радіо- чи телепередачі. Трансляція відбуватиметься в прямому ефірі, тобто без попереднього запису і редагування виступів. 

Саме таке завдання передбачено вправою 16 на сторінці 9 підручника з української мови для 5 класу під редакцією О. В. Заболотного. Нижче наведено приклад його виконання.

Моя рідна мова — українська

Я народився в Україні, тому вважаю своєю рідною саме українську мову. На жаль, багато людей, що живуть у таких великих містах, як Одеса або Харків, досі розмовляють російською мовою. Моя родина не є винятком, що дуже прикро. Я вважаю це неправильним. На мою думку, якщо ти живеш в Україні, то мусиш розмовляти українською.

Слід зауважити, що двомовності у нашій країні немає. Єдиною офіційною, тобто державною мовою України є українська.

Українська мова виділилася з праслов’янської мови ще у шостому-сьомому століттях, а слов’янська писемність — у дев’ятому столітті. Започаткували її брати-чернеці Кирило та Мефодій. Звісно, що з цього часу вона пройшла тривалий шлях розвитку, зазнала багато змін.

Становлення української літературної мови на загальнонародній основі відбулося лише у сімнадцятому-вісімнадцятому століттях. Однак лише наприкінці двадцятого століття розпочалася доба нової державності української мови. З цього часу вона офіційно затверджена як державна і як рідна в освітній системі, у державному та громадському житті.

Я певен, що й надалі на мою рідну мову чекає світле майбутнє. Саме тому я вже зараз докладаю зусилля, щоб вивчити її бездоганно. Сподіваюся, у майбутньому мій рівень володіння українською мовою можна буде вважати досконалим. Це не буде важко, адже українська мова — моя рідна мова, і в моєму житті вона відіграє дуже важливу роль.

Моя рідна українська мова

Мова нам дана як засіб спілкування з людьми, пізнання світу. Можливість не висловлюватися жестами, домовлятися. Розвивати свій кругозір та інтелект. Вивчати історію інших народів. Але є ще й рідна мова, тепліше й рідніше якої ви не знайдете в усьому світі.

Рідна мова — це те, що вбирає кожне немовля з молоком матері. Це велика спадщина наших батьків, яка передавалася з покоління до покоління. Вона віддзеркалює культуру, традиції та звичаї свого народу. Мова — душа народу, його інтелектуальний портрет. Це невіддільна частина будь-якого народу, що росте й розвивається разом зі своїми носіями.

На жаль, зараз є люди, які не знають своєї рідної мови, нехтують нею. Це дуже прикро, адже таким чином вони лишають себе та своїх нащадків майбутнього. Видатна письменниця Ліна Костенко сказала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Наші діти мають знати історію свого народу, своєї мови. Слід намагатися бути патріотом рідної країни, навіть якщо з якихось обставин доводиться жити за її межами.

Перебуваючи на чужині, живучи там тривалий час, по-справжньому цінуєш своє коріння. Почувши десь рідну мову, відразу відчуваєш, як тебе пробирає до сліз, адже це не просто мова — це велика історія наших пращурів.

У народі кажуть: «Без мови немає народу». Якщо кожен з нас берегтиме «душу» українського народу, як це робили наші предки, то наша історія та мова ніколи не будуть забуті.

Перегляньте також:

Мова — найцінніший скарб, мудра берегиня народу

Чому українську мову називають солов’їною?

Тексти про українську мову у різних стилях мовлення

Мова — найважливіший засіб спілкування

«Мова — втілення думки» за висловлюванням М. Рильського

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>