Твір «У чому сенс життя людини?»

загрузка...

У чому полягає сенс життяПошук сенсу життя

Відомий російський письменник Микола Островський сказав: «Життя дається людині один раз. І прожити його треба так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно прожиті роки…». Людина на Землі не вічна. Швидко пролітають відведені їй природою і генетичним спадком роки життя. У молоді роки здається, що жити ще довго, та можна почати все спочатку. Тільки з віком починаєш розуміти, що молодість пройшла, незабаром прийде старість. Хоч один раз в житті кожна людина замислюється над тим, в чому сенс її існування, для чого і як вона живе. Скільки в світі людей, стільки й сенсів життя. І у кожного він свій.

Для однієї людини сенс життя полягає в служінні людям. Вона отримує професію лікаря, рятує людей від хвороб. Намагається створити ліки проти невиліковної хвороби двадцять першого століття — раку. Інший бачить сенс життя в служінні людям за допомогою Божого слова. Він приймає сан священика та їде в «гарячі» точки планети разом з військовими.

Є люди, які бачать сенс свого життя в служінні мистецтву. За допомогою творчості вони хочуть зробити цей недосконалий світ кращим і добрішим. Дехто віртуозно грає на музичних інструментах або граціозно танцює. Деякі з них несуть своє мистецтво іншим людям в місцях військових дій. Наприклад, дають концерти в зоні проведення антитерористичної операції.

Сенсом життя людини може й повинно бути служіння своєму народові, своїй країні. Чоловіки служать в армії та на флоті, охороняють безпеку людей. Деякі віддають ратній справі все життя. Їх навіть не лякають труднощі та позбавлення. За їхніми стопами йдуть їхні діти, внуки, правнуки.

Сенс життя — поняття суперечливе

Що цікаво, те, в чому одна людина бачить свій сенс життя, іншій може здаватися чимось не дуже цінним. Наприклад, для більшості людей подорожі — лише спосіб проведення дозвілля. Але для когось відкриття нових незвіданих земель може бути сенсом життя. Головною метою можуть бути будівництво й творення чогось нового для людей: будинків і доріг в рідному місті, кораблів і космічних супутників, нових автомобілів і надшвидкісних поїздів.

Для вчених людей справою всього життя може стати нове відкриття, яке зробить переворот в науці. Головне, щоб це відкриття потім служило в мирних цілях. Сенс життя для жінки — любов, створення сім’ї, народження дитини, продовження роду. І ніяка блискуча кар’єра не дасть їй такого задоволення, як задоволення від того, що вона дружина й мати, в неї чудові діти та найкращий у світі люблячий чоловік.

Звичайно, є і такі люди, для яких сенс життя — накопичити багато грошей, купити престижну машину, яхту, власний острів. І упиватися власним багатством… Але рано чи пізно вони усвідомлять, як гірко помилялися.

На мою думку, найголовніший сенс життя — служіння іншим людям, Батьківщині, а може, навіть, і всьому людству.

Проблема сенсу життя

Просто так жити нудно та нецікаво. Повинен бути якийсь сенс в існуванні людини. Життя — це не тільки задоволення своїх бажань і фізіологічних потреб. Хоча деякі люди саме так зараз і живуть. Кожна людина хоч раз у житті замислюється про те, для чого вона живе. А відповідь, як завжди, проста й лежить буквально на поверхні. Будь нормальною людиною, громадянином своєї країни, живи сам і не заважай жити іншим людям.

Сенс життя будь-якої людини — це продовження свого роду. Кожен хоче побачити своє продовження в дітях, онуках і правнуках. Створення сім’ї, народження дітей — це важливо для будь-кого, особливо для жінок. Сім’я — це те місце, де тебе чекають і люблять таким, яким ти є, де не треба прикидатися, де ніколи не кинуть і завжди допоможуть у важку хвилину. Сім’я — найголовніша цінність у житті. Людина без сім’ї схожа на дерево без коріння.

Сенс в життя людини вносить любов. Це може бути любов до жінки або до мистецтва. Вона дає людині відчуття радості, польоту, робить життя повніше. Через любов починають і закінчують війни, створюють шедеври в літературі, музиці, живопису.

Сенсом життя може стати й порятунок людських життів за операційним столом або в руїнах після землетрусу.

Сенсом життя може бути й улюблена робота, доки вона приносить задоволення. Але роботу можна поміняти, а ось сім’ю — ні. Точніше, можна поміняти чоловіка або знайти іншу жінку. Але чи будуть нові відносини гармонійні, щирі, засновані на взаємній довірі?

Сенс життя людини у моєму розумінні

На думку багатьох, сенс життя людини — служіння на благо суспільства, своєї країни. Можна бути будівельником й створювати щось нове для людей, наприклад, будинок чи дорогу. І життя тоді наповниться сенсом творення. Навіть коли людини вже не буде на цій землі, результати його праці довгі роки служитимуть на благо новим поколінням.

Сенс життя може бути чимось скромним і на перший погляд не істотним, як, наприклад, щоденне годування безхатніх тварин.

Я вважаю, що сенс життя — служіння іншим людям. І нехай вони не завжди дякують за це служіння. Головне — це власне відчуття потрібності. Варто людині сказати, що вона нікому не потрібна, як вона може навіть померти від безвиході та відчаю.

Дивіться також:

Твір «Що найважливіше в житті людини?»

Твір на тему «Що таке життя?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>