Формування самостійності

Як сформувати у дитина самостійність?Твір на тему «Самостійність»

Кожному з нас з дитинства знайоме таке поняття, як самостійність. Але не кожна людина дійсно розуміє повний зміст цього слова, не всякого ми можемо назвати самостійним.

Що ж таке самостійність? Самостійність — одна з якостей особистості, яка грає велику роль в житті будь-якого дорослої людини. Це не просто здатність людей самостійно приймати рішення, це, в першу чергу, вміння відповідати за свої вчинки, справи. Бути самостійним означає зуміти забезпечити себе всім необхідним в житті, мати свою точку зору, окрему від інших, свій світогляд і погляди.

Хоч з юридичної точки зору дорослою вважається людина, яка досягла вісімнадцяти років, в реальності ж і до тридцяти років мало хто стає дорослим. Люди до самої старості готові сидіти на шиї батьків, живучи повністю за їх рахунок. Вони не хочуть отримувати гарну освіту й відкидають будь-які пропозиції щодо працевлаштування, мріючи отримувати за своє незнання великі гроші. Жити, нічого не роблячи й не приймаючи рішень, для них цілком нормально. Прикро, що зараз так думає практично кожен третій підліток. Вони забувають про те, що батьки не вічні, тому коли-небудь їм доведеться піклуватися про себе самостійно. Але як це зробити, якщо ти нічого не вмієш?

У своєму житті ми часто бачимо тих, хто подорослішав занадто рано. Найчастіше це діти з неблагополучних чи багатодітних родин, де кожному доводиться дбати про себе самому, при цьому допомагаючи батькам виховувати своїх молодших братів і сестер. Рано дорослішають діти, які втратили батьків, ті, хто живе з людьми похилого віку — бабусями й дідусями.

Щоб дитина дорослішала вчасно, батьки з дитинства повинні привчати її бути самостійною. П’ятий клас — це час, коли дитина цілком може помити за собою посуд або допомогти мамі накрити на стіл, прибратися в своїй кімнаті. Багато мам надто піклуються про своїх дітей і навіть у вісімнадцять років не пускають їх на кухню, щоб щось приготувати або допомогти з прибиранням. Таке ставлення тільки шкодить. Саме вони в першу чергу і стають тими, хто готовий сидіти на шиї у батьків все своє життя.

Можна сказати, що такі діти навіть не винні в тому, що не можуть посмажити яєчню або зварити простий суп, помити за собою посуд або попрати брудну білизну — їх цьому не навчили в дитинстві. Саме в дитинстві в людині закладаються якості, необхідні будь-якій особистості. З маленької дитини можна «зліпити» що завгодно, адже вона прислухається до всього, що їй говорять. Її характер тільки починає формуватися, а тому вона приймає все, що в неї вкладають. Ось чому процес правильного виховання та навчання самостійності такий важливий.

Дитина дивиться на світ інакше, ніж доросла людина. Як правильно зауважив Антуан де Сент-Екзюпері у своєму найвідомішому творі «Маленький принц», дорослі думають лише про цифри й власну вигоду, вони не здатні бачити прекрасне в усьому, навіть у тому, що здається звичайним або потворним. Саме діти роблять наш світ кращим, тому так важливо, щоб вони подорослішали в належний час.

Самостійна людина — та, яка може подбати про інших людей, і зовсім не грає ролі, родич він їй чи просто чужа людина. Самостійність тісно пов’язана з людяністю, це одні з найважливіших якостей, що визначають зрілу особистість, якою і повинен бути кожен. Вона дуже важлива для будь-якої людини, ось чому в школі часто пишуть на тему «Самостійність» твір. Твір дозволяє задуматися: «Чи самостійний я?» І можливо, змінити свою точку зору на цей рахунок.

Самостійність — важлива частина дорослішання. Я вважаю, що тільки самостійна людина може в повній мірі назвати себе дорослою, і це дуже важливо.

Дивіться також:

Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

Твір-роздум на тему «Моя майбутня професія»

Сім’я в житті людини

Твір-розповідь про час на тему «Зупинись мить, або Одна година мого життя»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>