Цитатна порівняльна характеристика дракона Грицька і князя

загрузка...

Характеристика дракона Грицька князя пустельника

Характеристика князя

Князь — надзвичайно ледача людина. Він не прагне до власного розвитку й самовдосконалення, на відміну від дракона Грицька. Князь «аж переситився спокоєм», хоча іноді й хотів щось змінити. «Деколи його опановувало бажання струсити з себе оту сонливість і бездіяльність, кидався щось робити — затіє, було, собор будувати, вже й підвалини закладуть, та раптом махне рукою й більше не з’являється на будові…»

Бездіяльність князя викликала в ньому постійну нудьгу. «З літами одступав сон від нього, а натомість сповзалися лихі тривоги, прокрадалися в груди сухі й сичали під горлом, як люті вужі. Безсоння зривало вночі його з ліжка і змушувало блукати, наче сновиду чи привида, лункими покоями замку, і кроки його викликали моторош у сторожі».

На тлі низьких моральних цінностей князя депресивний стан, у якому він перебував, неминуче призводить до біди, що і сталося в повісті-казці Юрія Винничука.

Характеристика дракона Грицька

Описуючи дракона Грицька, автор з самого початку дає зрозуміти, що це абсолютно невинна, добра істота. «Дракон ще був зовсім молодий. Минуло вісім років, відколи він вилупився з яйця, що пролежало, може, із сотню літ у печері. Не було кому заопікуватися ним та навчити драконячого способу життя, бідолаха навіть не знав, чим повинен харчуватися, і їв собі травичку, листячко, різні там ягідки, дикі яблука й груші».

Порівняння князя та дракона Грицька

Образ князя

Князь — підступна, підла людина, хоча ці його негативні риси дуже завуальовані. Навіть мудрий пустельник перед смертю сказав драконові Грицьку, що князь — непогана людина. Дійсно, адже він начебто піклується про долю Люботину, своєї рідної землі… Проявивши хитрість, князь подружився з драконом, вселивши останньому, що його жертва — необхідність. Князь зіграв не тільки на дружніх, але і на патріотичних почуттях Грицька. Зрештою, дракон погодився стати до герцю й бути переможеним, віддавши власне життя задля щастя доньки князя Настасії з паном Лавріним, а головне — задля продовження князівського роду й процвітання Люботину. 

Таким чином, образ князя є втіленням образу Іуди, найбільшого зрадника в історії людства.

Образ дракона Грицька

Дракон Грицько є уособленням протилежного образу — Ісуса Христа, який приніс себе в жертву за гріхи людей. І хоча Грицько — дракон, він втілює в собі всі позитивні риси, що притаманні людям: доброта, щирість, розум, доброзичливість, товариськість, ввічливість, істинний патріотизм. Дракон постійно розвивається, прагне отримати знання. Завдяки пустельнику він вивчає грамоту, а згодом і пише вірші.

Отже, Грицько є уособленням всього доброго й світлого на Землі. І хоча зовні він є звіром, але всередині — чутливою, ніжною людиною. Тому він є антиподом грубої, хижацької натури князя.

Характеристика пустельника

Пустельник, який у творі «Місце для дракона» став наставником та вчителем дракона, є мудрою, доброю, щирою людиною. Напевно, через ці риси йому важко було жити серед інших людей, тому він обрав життя на самоті.

Пустельник дуже цінував спілкування з драконом Грицьком, ставився до нього по-батьківському, навіть називав синком. Він до останнього дня свого життя був відданий цій незвичній дружбі. Проте, на жаль, пустельникові не вистачило мудрості, щоб врятувати невинного дракона. Причина цього полягає в тому, що він не став перешкоджати спілкуванню Грицька з князем і встановленню з ним дружніх відносин. Хоча дружніми вони були лише доти, доки князь не добився своєї підлої мети.

Вмираючи, пустельник сказав дракону, що той не залишається на самоті. Тепер в нього є князь, якого він назвав непоганою людиною. Звичайно, пустельник припустився помилки. Він так хотів врятувати дракона, але йому це не вдалося. Він не очікував, що князь виявиться таким підступним. На жаль, помилка пустельника мала фатальні наслідки: за дружбу з князем нещасний дракон поплатився життям.

Дивіться також:

Характеристика білого коня Шептала з твору В. Дрозда

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>