Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

СуботикОбраз Суботика

Суботик — головний герой повісті «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу», а також ще восьми інших казкових творів німецького дитячого письменника Пауля Маара. Це дивовижна маленька істота у водолазному костюмі, яка нагадує хлопчика з цупкою яскраво-рудою чуприною. Замість носа у нього поросячий хоботець, а обличчя все у синіх цятках. За допомогою цих цяток Суботик має здатність здійснювати мрії. Він любить ласувати деревиною, гумою чи папером. Вміє складати вірші про події, що відбуваються у його житті.

Оптимістичний образ Суботика є втіленням природного й дитячого погляду на світ. З його допомогою письменник змушує читача замислитися над власними словами та вчинками, здійснювати свої бажання самотужки (без будь-якої машини). А головне — автор стверджує, що бажання повинні мати передовсім духовний смисл.

Отже, Суботик втілює собою диво, людське бажання реалізувати свої мрії. Він являє собою незвичайну істоту, яка не перестає дивувати всіх своєю винахідливістю, і в результаті змінює життя та характери людей, що оточуючих його  — і дітей, і дорослих.

Опис зовнішності Суботика

Суботик виглядає дуже дивно. Взяти хоча б голову: два розумних, нахабних ока; величезний рот — такий величезний, що хочеться назвати його пащею; замість носа — хоботок з круглим п’ятачком; світло-зелена шкіра, що усипана великими синіми цяточками; з-під густого рудого волосся, що стирчить, як колючки у їжака, визирають два відстовбурчених вуха. А тулуб? Перш за все, впадає в очі живіт — величезний, зелений, круглий і тугий, як барабан. Ручки, долоньки істоти — як у звичайної дитини, зате ніжки дуже скидаються на жаб’ячі лапки. Грудка зелена, гладка, а спинка покрита рудою шерстю, як у молодого орангутанга.

Крім неординарної зовнішності, Суботик також відрізняється незвичайним раціоном, вважаючи за краще харчуватися суто неїстівними предметами, але в іншому поводиться як звичайний хлопчисько. І так вийшло, що Суботика випадково зустрів пан Пляшкер, звичайний німецький обиватель, і волею казкового сюжету усиновив. Суботик виявився великим хуліганом і всюди, де б не опинився — у школі, на дитячому майданчику, в магазині, в конторі, де працював його свіжоспечений татко — влаштовував всякі веселі неподобства, викликаючи захоплення у дітей і примушуючи дорослих рвати на собі волосся. Сам пан Пляшкер не в захваті від витівок буйного синочка, але, разом з тим, він зауважує, що життя різко пішло в гору: сувора квартирна хазяйка Моркван, у якій він знімав кімнату, стала до нього краще ставитися, власник фірми, де працював пан Пляшкер, почав давати йому відгули… і кожен день стали відбуватися якісь маленькі дива, та й взагалі — жити стало цікавіше.

Характеристика Суботика

Суботик — веселий, добрий та пустотливий персонаж. Він має енергійний характер і здатний зробити такими всіх людей, з якими зустрічається.

Всі вчинки Суботика дивні, як і він сам. Спочатку він здається нахабним, хоча це хибне уявлення, яке незабаром розвіюється. Головним дивом Суботика є його здатність реалізовувати бажання за допомогою синіх цяточок на обличчі.

Це добре створіння з поросячим носиком обирає собі тата — трохи старомодного й нудного пана Пляшкера, котрий усього боїться. Під впливом пригод, які трапляються з ним, характер новоспеченого татуся поступово змінюється. Він став здатний захистити себе та турбуватися про інших.

Казковість та дивовижність Суботика не тільки у його незвичній зовнішності, а й у здатності здійснювати бажання, що є заповітною мрією всіх людей з глибокої давнини до наших днів. Навіть письменник Пауль Маар настільки сам увірував в казкову силу свого персонажа, що вимовив слова, які стали цитатою до його творів: «Я хочу, щоб Суботик назавжди залишився зі мною». Таким самим було й найголовніше бажання пана Пляшкера: назавжди залишитися із сином. Заради його здійснення Суботик віддав свою останню чарівну синю цяточку. Відчувши тепло батьківського серця, «зелений синочок» і надалі готовий дарувати людям радість і добро, щоб зробити світ кращим.

Отже, характер Суботика можна описати так: добрий, веселий, щирий, розсудливий, винахідливий, енергійний, трохи дивний, кумедний, безпосередній, бешкетник і фантазер. 

Характеристика пана Пляшкера

Пан Пляшкер — нудний та сором’язливий чоловік, який всіх боїться та не може за себе постояти. Він боїться пані Моркван, господиню будинку, комнату в якому винаймає, за те, що вона може позбавити його житла. Боїться свого начальника, за те, що той може виженути його з роботи. Він соромиться відстоювати свою точку зору, тому живеться йому зовсім несолодко. Пан Пляшкер має багато бажань, але сам не може нічого зробити. Але з ним стається диво! В житті чоловіка з’являється дивовижна істота — Суботик, який назвав його своїм батьком. Названий батько поступово позбавляється своїх комплексів і, як наслідок, життя його змінюється на краще. Він дійсно стає щасливим! Ще б пак, адже тепер він не одинокий!

Інші завдання:

Характеристика героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика»

«Чари для сміливця»: план та висновок до казки Олександра Зима

Твір на тему «Поспішайте робити добро!»

Твір-роздум на тему «Коли людина стає дорослою»

44 Комментария “Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

  • Характер Суботика можна описати так: добрий, веселий, щирий, розсудливий, винахідливий, енергійний, трохи дивний, кумедний, безпосередній, бешкетник і фантазер. 

    • Цитата про дивакуватий характер Суботика:
     — Невже її можна полагодити? — стрепенувся пан Пляшкер. — Але
     адже я нічого не тямлю в машинах. Може, ти візьмешся за цю справу?
     — Спробую, — сказав Суботик. — Звичайно, машина ніколи вже не буде
     працювати так добре, як раніше. Великі бажання їй вже будуть не під силу.
     Але дрібні вона, напевно, зможе виконувати. Тільки дай мені дріт,
     викрутку, шурупи і два великих огірка.
     — Два огірка? А що, машина буде харчуватися огірковим соком? — здивувався
     пан Пляшкер.
     — Ні, — відповів Суботик. — Це я буду харчуватися! Коли чиниш машину
     бажань, завжди дуже хочеться їсти.
     — А ти коли-небудь вже лагодив машину бажань?
     — Ні, це в перший раз!
     — Звідки ж ти знаєш, що від цього дуже хочеться їсти?
     — А мені завжди хочеться їсти! — і з цими словами Суботик потер собі
     черевце.

     Цитата про те, як Суботик вчить пана Пляшкера ввічливості:
     — Тихо! Будеш ти мовчати чи ні ?!
     — Ні! Ні! Ні! Не хочу! Нізащо не мовчати! — дзвінко проспівав Суботик.
     — В такому разі, шукай собі іншого тата! — обурено промовив пан Пляшкер і пішов геть.
     — Але послухай, татко! — закричав йому навздогін Суботик. — Ти ж просто запитав мене, мовчатиму я чи ні. Зі мною зовсім по-іншому треба розмовляти!
     — Я хочу, щоб ти сидів смирно і мовчав, — вже спокійніше вимовив пан Пляшкер.
     — Знову не так! — похитав головою Суботик.
     — А як же треба? — здивовано запитав пан Пляшкер.
     — «Прошу тебе …» — підказав Суботик.
     — Добре! Прошу тебе, сиди смирно й мовчи, доки я не повернуся. Зрозуміло?
     Суботик кивнув головою і затих.

  • Пані Моркван – власниця квартири, в якій орендує кімнату та живе пан Пляшкер. Вона строга, серйозна пані, любить чистоту, а тому дуже вимоглива до свого мешканця. Самотня. Пізніше зустріла свою любов та стала добрішою.

  • Анна, подивіться уважно, в кінці цієї сторінки характеристика пана Пляшкера є (після характеристики Суботика).

  • Суботик втілює собою диво, людське бажання реалізувати свої мрії. Він являє собою незвичайну істоту, яка не перестає дивувати всіх своєю винахідливістю, і в результаті змінює життя і характери оточуючих його людей — і дітей, і дорослих.

  • Всі вчинки Суботика дивні, як і він сам. Наприклад, він харчується суто неїстівними предметами. Спочатку він здається нахабним, хоча це хибне уявлення, яке незабаром розвіюється. Головним дивом Суботика є його здатність реалізовувати бажання за допомогою синіх цяточок на обличчі.
   Подивіться трохи вище в коментарях цитати про дивакуватий характер Суботика.

  • Цитатна характеристика Суботика з книги, де йдеться про опис його зовнішності:
   «Взяти хоча б голову: два розумних, нахабних ока; величезний рот — такий величезний, що хочеться назвати його пащею; замість носа — хоботок з круглим п’ятачком; світло-зелена шкіра, що усипана великими синіми цяточками; з-під густого рудого волосся, що стирчить, як колючки у їжака, визирають два відстовбурчених вуха. А тулуб? Перш за все, впадає в очі живіт — величезний, зелений, круглий і тугий, як барабан. Ручки, долоньки істоти — як у звичайної дитини, зате ніжки дуже скидаються на жаб’ячі лапки. Грудка зелена, гладка, а спинка покрита рудою шерстю, як у молодого орангутанга».

  • Пан Амфібер — власник будинку, на горищі якого через нечітке загадування бажання виявилися пан Пляшкер і Суботик. Пан Амфібер вважає їх злодіями, закриває на своєму горищі й викликає поліцію. Оскільки пан Пляшкер і Суботік використали ще одну чарівну цяточку й зникли, поліція нікого не знаходить і звинувачує Амфібера в хибному виклику.
   Пізніше через несправність машини здійснення бажань у пана Амфібера з’являється шафа пана Пляшкера, про що перший також заявляє в поліцію.
   Отже, пан Амфібер — законослухняний громадянин, який з будь-якого питання скаржиться до поліції.

 1. ПростоВлад сказал:

  Вони не використали останню цятку для зникнення вони використали бажання. Пан пляшкер її використав щоб Суботик залишився назавжди у нього.

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>