Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

загрузка...

СуботикОбраз Суботика

Суботик — головний герой повісті «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу», а також ще восьми інших казкових творів німецького дитячого письменника Пауля Маара.

Це дивовижна маленька істота у водолазному костюмі, яка нагадує хлопчика з цупкою яскраво-рудою чуприною. Замість носа у нього поросячий хоботець, а обличчя все у синіх цятках. За допомогою цих цяток Суботик має здатність здійснювати мрії. Він любить ласувати деревиною, гумою чи папером. Вміє складати вірші про події, що відбуваються у його житті.

Оптимістичний образ Суботика є втіленням природного й дитячого погляду на світ. З його допомогою письменник змушує читача замислитися над власними словами та вчинками, здійснювати свої бажання самотужки (без будь-якої машини). А головне — автор стверджує, що бажання повинні мати передовсім духовний смисл.

Отже, Суботик втілює собою диво, людське бажання реалізувати свої мрії. Він являє собою незвичайну істоту, яка не перестає дивувати всіх своєю винахідливістю, і в результаті змінює життя та характери людей, що оточуючих його  — і дітей, і дорослих.

Опис зовнішності Суботика

Суботик виглядає дуже дивно. Взяти хоча б голову: два розумних, нахабних ока; величезний рот — такий величезний, що хочеться назвати його пащею; замість носа — хоботок з круглим п’ятачком; світло-зелена шкіра, що усипана великими синіми цяточками; з-під густого рудого волосся, що стирчить, як колючки у їжака, визирають два відстовбурчених вуха. А тулуб? Перш за все, впадає в очі живіт — величезний, зелений, круглий і тугий, як барабан. Ручки, долоньки істоти — як у звичайної дитини, зате ніжки дуже скидаються на жаб’ячі лапки. Грудка зелена, гладка, а спинка покрита рудою шерстю, як у молодого орангутанга.

Крім неординарної зовнішності, Суботик також відрізняється незвичайним раціоном, вважаючи за краще харчуватися суто неїстівними предметами, але в іншому поводиться як звичайний хлопчисько. І так вийшло, що Суботика випадково зустрів пан Пляшкер, звичайний німецький обиватель, і волею казкового сюжету усиновив. Суботик виявився великим хуліганом і всюди, де б не опинився — у школі, на дитячому майданчику, в магазині, в конторі, де працював його свіжоспечений татко — влаштовував всякі веселі неподобства, викликаючи захоплення у дітей і примушуючи дорослих рвати на собі волосся. Сам пан Пляшкер не в захваті від витівок буйного синочка, але, разом з тим, він зауважує, що життя різко пішло в гору: сувора квартирна хазяйка Моркван, у якій він знімав кімнату, стала до нього краще ставитися, власник фірми, де працював пан Пляшкер, почав давати йому відгули… і кожен день стали відбуватися якісь маленькі дива, та й взагалі — жити стало цікавіше.

Характеристика Суботика

Суботик — веселий, добрий та пустотливий персонаж. Він має енергійний характер і здатний зробити такими всіх людей, з якими зустрічається.

Всі вчинки Суботика дивні, як і він сам. Спочатку він здається нахабним, хоча це хибне уявлення, яке незабаром розвіюється. Головним дивом Суботика є його здатність реалізовувати бажання за допомогою синіх цяточок на обличчі.

Це добре створіння з поросячим носиком обирає собі тата — трохи старомодного й нудного пана Пляшкера, котрий усього боїться. Під впливом пригод, які трапляються з ним, характер новоспеченого татуся поступово змінюється. Він став здатний захистити себе та турбуватися про інших.

Казковість та дивовижність Суботика не тільки у його незвичній зовнішності, а й у здатності здійснювати бажання, що є заповітною мрією всіх людей з глибокої давнини до наших днів. Навіть письменник Пауль Маар настільки сам увірував в казкову силу свого персонажа, що вимовив слова, які стали цитатою до його творів: «Я хочу, щоб Суботик назавжди залишився зі мною». Таким самим було й найголовніше бажання пана Пляшкера: назавжди залишитися із сином. Заради його здійснення Суботик віддав свою останню чарівну синю цяточку. Відчувши тепло батьківського серця, «зелений синочок» і надалі готовий дарувати людям радість і добро, щоб зробити світ кращим.

Отже, характер Суботика можна описати так: добрий, веселий, щирий, розсудливий, винахідливий, енергійний, трохи дивний, кумедний, безпосередній, бешкетник і фантазер. 

Характеристика пана Пляшкера

Пан Пляшкер — нудний та сором’язливий чоловік, який всіх боїться та не може за себе постояти. Він боїться пані Моркван, господиню будинку, комнату в якому винаймає, за те, що вона може позбавити його житла. Боїться свого начальника, за те, що той може виженути його з роботи (а працює він конструктором парасольок). Він соромиться відстоювати свою точку зору, тому живеться йому зовсім несолодко.

Пан Пляшкер має багато бажань, але сам не може нічого зробити. Але з ним стається диво! В житті чоловіка з’являється дивовижна істота — Суботик, який назвав його своїм батьком. Названий батько поступово позбавляється своїх комплексів і, як наслідок, життя його змінюється на краще. Тепер він здатний захистити себе та піклуватися про інших. Пан Пляшкер, дійсно, стає щасливим! Ще б пак, адже тепер він не одинокий!

На яких казкових героїв схожий Суботик?

За характером та вчинками Суботик нагадує Карлсона — казкового героя шведської письменниці Астрід Ліндґрен. Крім того, зовні він схожий на П’ятачка — рожевого порося з казки англійського письменника Алана Олександра Мілна (ця казка оповідає про пригоди ведмежати Вінні-Пуха та його друзів). Хоча, слід зазначити, що Суботик — унікальна фантастична істота, яку вигадав німецький письменник Пауль Маар.

Головна думка твору «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

Головна думка автора твору про Суботика полягає у тому, що успіх людини залежить від неї самої. Треба лише бажати цього, поставити собі мету та вірити у власні сили.

Для реалізації цієї думки письменник вдається до фантазії та фольклору, щоб показати дітям, що у світі немає нічого неможливого! Отже, не слід обмежувати себе у бажаннях.

Повчальний зміст твору «Суботик повертається в суботу»

Твір Пауля Маара вчить, що завжди треба розраховувати лише на власні сили. Не треба сподіватися на когось або щось. Наприклад, коли пан Пляшкер хотів виконання своїх бажань, то машина для здійснення бажань його підводила, бо працювала неправильно. А ще дуже важливо ставити собі мету та докладати зусиль для її досягнення.

Крім того, треба бути упевненим у собі. Успіх приходить до тих, хто в нього вірить!

Нарешті, твір про Суботика вчить нас, що найголовнішим у житті є сім’я. Це найважливіша людська цінність, справжнє багатство. У пана Пляшкера не було власних дітей. Але, на щастя, у його житті з’явився Суботик, який став називати його татком. І Пляшкер, використавши можливість загадати останнє бажання, захотів, щоб Суботик залишився з ним назавжди.

Лист до Суботика

Привіт, Суботику!

Пише тобі Наталка, українська учениця. Коли я читала твір Пауля Маара про тебе, мені дуже захотілося з тобою познайомитися. Як на мене, дуже цікаво мати такого друга. А ще б мені хотілося мати машину для здійснення бажань. Звично, за умови, що вона б працювала справно. Тоді моїм першим бажанням було б якнайшвидше закінчити школу.

Суботику, ти дуже веселий, кмітливий. Я б хотіла спілкуватися з тобою — як з братиком чи другом. В мене гарне почуття гумору, тож зі мною тобі не було б нудно. І хоча я задоволена своїм життям, але з тобою воно було б ще кращим. Я впевнена: тобі можна довіряти.

Маю надію, що ти, Суботику, теж захочеш зі мною познайомитися. Я дуже зрадію, якщо отримаю від тебе зворотного листа! Або, може, ти з’явишся в мене вдома? Вірю, що ти здатний відтворити це диво!

З повагою до тебе, Наталка

Запитання, які я хотів би поставити Суботикові

 1. Де ти був до того, як з’явився перед паном Пляшкером?
 2. Хто навчив тебе розмовляти, складати вірші?
 3. Чому ти обрав собі за татка саме пана Пляшкера?
 4. Чи хотів би ти бути звичайною людиною?
 5. Чи зможеш ти у майбутньому створити свою сім’ю, мати власних дітей?

Сенкан про Суботика

Суботик
Дивний, смішний.
Приходить, співає, дивує.
Фантастична істота, повертається в суботу.
Рудий п’ятачок.

Інші завдання:

Твір «Мій улюблений літературний герой»

Характеристика героїв казки «Чарлі і шоколадна фабрика»

197 Комментариев “Характеристика та образ Суботика з твору Пауля Маара

  • Характер Суботика можна описати так: добрий, веселий, щирий, розсудливий, винахідливий, енергійний, трохи дивний, кумедний, безпосередній, бешкетник і фантазер. 

    • Цитата про дивакуватий характер Суботика:
     — Невже її можна полагодити? — стрепенувся пан Пляшкер. — Але
     адже я нічого не тямлю в машинах. Може, ти візьмешся за цю справу?
     — Спробую, — сказав Суботик. — Звичайно, машина ніколи вже не буде
     працювати так добре, як раніше. Великі бажання їй вже будуть не під силу.
     Але дрібні вона, напевно, зможе виконувати. Тільки дай мені дріт,
     викрутку, шурупи і два великих огірка.
     — Два огірка? А що, машина буде харчуватися огірковим соком? — здивувався
     пан Пляшкер.
     — Ні, — відповів Суботик. — Це я буду харчуватися! Коли чиниш машину
     бажань, завжди дуже хочеться їсти.
     — А ти коли-небудь вже лагодив машину бажань?
     — Ні, це в перший раз!
     — Звідки ж ти знаєш, що від цього дуже хочеться їсти?
     — А мені завжди хочеться їсти! — і з цими словами Суботик потер собі
     черевце.

     Цитата про те, як Суботик вчить пана Пляшкера ввічливості:
     — Тихо! Будеш ти мовчати чи ні ?!
     — Ні! Ні! Ні! Не хочу! Нізащо не мовчати! — дзвінко проспівав Суботик.
     — В такому разі, шукай собі іншого тата! — обурено промовив пан Пляшкер і пішов геть.
     — Але послухай, татко! — закричав йому навздогін Суботик. — Ти ж просто запитав мене, мовчатиму я чи ні. Зі мною зовсім по-іншому треба розмовляти!
     — Я хочу, щоб ти сидів смирно і мовчав, — вже спокійніше вимовив пан Пляшкер.
     — Знову не так! — похитав головою Суботик.
     — А як же треба? — здивовано запитав пан Пляшкер.
     — «Прошу тебе …» — підказав Суботик.
     — Добре! Прошу тебе, сиди смирно й мовчи, доки я не повернуся. Зрозуміло?
     Суботик кивнув головою і затих.

  • Пані Моркван – власниця квартири, в якій орендує кімнату та живе пан Пляшкер. Вона строга, серйозна пані, любить чистоту, а тому дуже вимоглива до свого мешканця. Самотня. Пізніше зустріла свою любов та стала добрішою.

  • Анна, подивіться уважно, в кінці цієї сторінки характеристика пана Пляшкера є (після характеристики Суботика).

  • Суботик втілює собою диво, людське бажання реалізувати свої мрії. Він являє собою незвичайну істоту, яка не перестає дивувати всіх своєю винахідливістю, і в результаті змінює життя і характери оточуючих його людей — і дітей, і дорослих.

  • Всі вчинки Суботика дивні, як і він сам. Наприклад, він харчується суто неїстівними предметами. Спочатку він здається нахабним, хоча це хибне уявлення, яке незабаром розвіюється. Головним дивом Суботика є його здатність реалізовувати бажання за допомогою синіх цяточок на обличчі.
   Подивіться трохи вище в коментарях цитати про дивакуватий характер Суботика.

  • Цитатна характеристика Суботика з книги, де йдеться про опис його зовнішності:
   «Взяти хоча б голову: два розумних, нахабних ока; величезний рот — такий величезний, що хочеться назвати його пащею; замість носа — хоботок з круглим п’ятачком; світло-зелена шкіра, що усипана великими синіми цяточками; з-під густого рудого волосся, що стирчить, як колючки у їжака, визирають два відстовбурчених вуха. А тулуб? Перш за все, впадає в очі живіт — величезний, зелений, круглий і тугий, як барабан. Ручки, долоньки істоти — як у звичайної дитини, зате ніжки дуже скидаються на жаб’ячі лапки. Грудка зелена, гладка, а спинка покрита рудою шерстю, як у молодого орангутанга».

  • Пан Амфібер — власник будинку, на горищі якого через нечітке загадування бажання виявилися пан Пляшкер і Суботик. Пан Амфібер вважає їх злодіями, закриває на своєму горищі й викликає поліцію. Оскільки пан Пляшкер і Суботік використали ще одну чарівну цяточку й зникли, поліція нікого не знаходить і звинувачує Амфібера в хибному виклику.
   Пізніше через несправність машини здійснення бажань у пана Амфібера з’являється шафа пана Пляшкера, про що перший також заявляє в поліцію.
   Отже, пан Амфібер — законослухняний громадянин, який з будь-якого питання скаржиться до поліції.

 1. ПростоВлад сказал:

  Вони не використали останню цятку для зникнення вони використали бажання. Пан пляшкер її використав щоб Суботик залишився назавжди у нього.

 2. Мунсан сказал:

  Буть ласка скажiть вiдповiдь. Яке було улюбленiше заняття Суботика? За статтю дуже дякую!

  • Пані Моркван – власниця квартири, в якій орендує кімнату та живе пан Пляшкер. Вона строга, серйозна пані, любить чистоту, а тому дуже вимоглива до свого мешканця. Самотня. Пізніше зустріла своє кохання та стала добрішою.

 3. Ирина сказал:

  Підкажіть будь ласка: Чого навчають пана Пляшкера пригоди, які він переживає завдяки машині бажань?

  • Пан Пляшкер починає розуміти, що головне в житті — не меркантильні бажання, а взаємовідносини. Його більше не дратує Суботик. Згодом Пляшкер починає ставитися до нього як до свого рідного сина.

    • Вірші Суботика свідчать про його вміння, в них він натякає татові, що не слід лінуватися. Ось приклад такого вірша:

     Зелений грізний Лидокорк
     Пірнув у синій Ніл
     І, вийшовши з води навспак,
     Сказав: “Я — Крокодил”.
     А в джунглях у гнізді сидів
     Зелений Удакак,
     Летіти з лісу не хотів
     Ні просто, ні навспак.
     Надміру був той Удакак
     Ледачий, на біду.
     І через те не зміг ніяк
     Він стати Какаду.

 4. Диана сказал:

  В мене є питання, чого навчають пана Пляшкера пригоди, які він переживає завдяки машині бажань?
  Дякую.

  • Елена сказал:

   Про що вірші Суботика, які ідеї вони втілюють? ( 4-5 речень). Допоможіть, будь ласка!!!!!

   • Вірші Суботика мають повчальний характер. У завуальованій формі вони розповідають про його вміння. Наприклад, Суботик натякає татові, що не слід лінуватися. Крім того, через вірші Суботик намагається перевиховати тата, зробити його більш чуйним, щирим та ввічливим.

  • Пан Пляшкер — дуже закомплексована людина. Йому не вистачає впевненості у собі. Його життя не можна вважати щасливим, адже в нього немає рідних людей, немає взаємного кохання. Але все змінюється, коли в його життя увірвався Суботик!

 5. Аноним сказал:

  Підкажіть, будь ласка, що споріднює Суботника з відомими казковими героями і чим він від них відрізняється. Дякую.

  • Суботника споріднює з відомими казковими героями те, що він теж є фантастичною, казковою істотою. Він теж є добрим, позитивним персонажем, який змінює інших героїв, сприяє тому, щоб їхня доля стала щасливою. А відрізняє його особлива зовнішність, тобто така, що властива тільки йому. Крім того, лише він наділений здатністю реалізовувати бажання за допомогою цяточок на обличчі.

  • Суботик
   Дивний, смішний.
   Приходить, співає, дивує.
   Фантастична істота, повертається в суботу.
   Рудий п’ятачок.

   • Алина сказал:

    Здравствуйте!можете пожалуйста написать вопросы которые вы бы хотели задать суботнику)ОЧЕНЬ СРОЧНО

    • Запитання до Суботика додано на цю сторінку (перед коментарями). Подивіться у кінці сторінки, після листа до Суботика.

  • Суботик — фантастична істота, дивне створіння, яке вигадав німецький письменник Пауль Маар. До речі, за його твором був знятий художній фільм «Рудий п’ятачок», де Суботика називають Субастиком. Суботик має цятки на обличчі, завдяки яким він спроможний виконувати різноманітні бажання.

  • Суботик порадив Пляшкеру не сподіватися на машину для здійснення бажань. Треба не просто загадувати правильні бажання, а стати впевненим у собі, вірити у свій успіх. Про це він склав навіть віршик:

   Де палкі бажання й сталі,
   там є успіх без машин, —
   й слон заграє на роялі,
   як захоче дуже він!

 6. Допоможіть будь ласка виписати цитати до рис характеру Суботика :добрий, розумний , веселий, кмітливий, обачним, вигадливий, вірний товариш . Дякую

  • Ось які віршики Суботик склав про себе:

   В обід у суботу, о першій нуль сім
   я вмить опинився в покоїку цім,
   вікном не схотів я залазити знов —
   гарненько, чемненько дверима ввійшов.

   Сюди пройшов я навпрошки,
   бо я сміливець — ого-го!
   І знов співаю пісеньки
   для татка Пляшкера свого.

 7. Любовь сказал:

  Засоби творення образу героя:
  — портрет;
  — вчинки;
  — зображення його переживань, думок, прагнень, рис характеру;
  — мова героя;
  — стосунки героя з іншими персонажами;
  — різні оцінки героя (автором, іншими персонажами);
  — опис середовища і зв’язків із ним героя.

  • Про слона з його (Суботика) віршика:

   Де палкі бажання й сталі,
   там є успіх без машин, —
   й слон заграє на роялі,
   як захоче дуже він!

 8. Любовь сказал:

  Які зміни відбулися в поведін­ці та характері пана Пляшкера, Суботика у кінці твору. Зробити висновок, чим зумовлені ці зміни. Не забудьте наводити приклади з тексту (цитати).Допоможить будьласка чень нужно

  • Наприкінці твору пан Пляшкер став більш упевненим у собі, почав вірити у свій успіх. Нарешті він зрозумів, що треба сподіватися лише на самого себе, а не на когось чи щось (наприклад, на машину для здійснення бажань). Крім того, важливо, щоб бажання були правильними, тобто по-справжньому важливими. Ці зміни зумовлені позитивним впливом його так званого синочка — Суботика.

 9. Аноним сказал:

  Які зміни відбулися в поведін­ці та характері пана Пляшкера, Суботика у кінці твору. Зробити висновок, чим зумовлені ці зміни. Не забудьте наводити приклади з тексту (цитати)

 10. Мила сказал:

  Привіт! Підкажіть, будб-ласка що забажав пан Пляшкер, щоб перевірити спочатку здатність синіх цяточок?

  • Перші бажання пана Пляшкера були безглуздими. Так, він забажав заводолазний костюм для Суботика та ремонт меблів, яку той поїв. І щоразу після цього на обличчі Суботика зникала одна синя цятка.

  • Інші герої твору ставляться до пана Пляшкера дещо гордовито, зверхньо, як він того і заслуговував, доки його не «перевиховав» Суботик.

 11. Аноним сказал:

  З якими труднощами стикнувся пан Пляшкер , коли чарівна машина почала виконувати його бажання

  • Пан Пляшкер зрозумів, що його бажання безглузді, бо він погано їх формулював. Наприклад, забажав автомобіль, але не уточнив, що на вулиці, тож автомобіль з’явився прямо в квартирі.

 12. Аноним сказал:

  Проведіть міні-дослідження. Знайдіть у творі реальне і фантастичне . Не забудьте наводити приклади з тексту твору (цитати).Заповніть таблицю. Підкажіть, будь-ласка есче с этим завданием.

  Реальне Фантастичне
  ?
  Дивна істота — Суботик, машина для здійснення бажань і виконання нею по­бажань
  ?
  машина для здійснення бажань і виконання нею бажань
  ?
  переміщення грошей, речей, людей;
  ?
  папуга, що вміє говорити й думати, як людина
  ?
  ?

 13. Аноним сказал:

  Проведіть міні-дослідження. Знайдіть у творі реальне і фантастичне . Не забудьте наводити приклади з тексту твору (цитати).Заповніть таблицю.
  Реально
  1 ?
  2 ?
  3 ?
  4 ?
  5 ?
  Фантастичне
  1.Дивна істота — Суботик, машина для здійснення бажань і виконання нею по­бажань.
  2.машина для здійснення бажань і виконання нею бажань
  3.переміщення грошей, речей, людей;
  4.папуга, що вміє говорити й думати, як людина
  5. ?

  • 1. Реалістичними є такі персонажі, як пан Пляшкер, пані Моркван, пан Вівторакус, пан Амфібер.
   2. Пан Пляшкер винаймає житло у пані Моркван.
   3. Він (Пляшкер) ходить на роботу, тож живе звичайним життям (принаймні до зустрічі з Суботиком).
   4. У суспільстві з твору діють звичні нам моральні норми.
   5. Суботик вчить Пляшкера, що ліпше все робити самому, ніж сподіватися на когось або щось. І це вірно.

   До фантистичного можна додати наявність у Суботика чарівних цяток, які зникали при виконанні кожного нового побажання.

    • Це свідчить про те, що пан Пляшкер порозумнішав, тобто зрозумів, що є в житті найважливішим. Він став здатним захистити себе та піклуватися про інших. І відбулося це саме завдяки Суботику.

 14. Оксана сказал:

  Добрий день,напишіть будь ласка поради,які Суботик дає Пляшкеру та іншим персонажам твору.Дякую.

 15. Аноним сказал:

  Срочно! Назвіть риси характеру суботика Та їх докази з казки Машина для здійснення бажань.заранние дякую

  • Суботик добрий, розумний, веселий, кмітливий, трохи пустотливий, вигадливий, винахідливий, вірний друг. Йому притаманний оптимістичний погляд на життєві події. Суботик сприяв зміні характеру багатьох персонажів на краще. Доказом можна вважати новий світогляд пана Пляшкера, що замість безглуздих бажань захотів використати останню синю цятку Суботика на те, щоб той залишився з ним назавжди (це кінець твору).

  • Його П.І.Б. у творі не вказано. Відомо, що він дуже боявся злодіїв. Щовечора він ховав ключа від своєї контори в іншому місці.

   Пан Пляшкер побоювався свого начальника, бо не хотів втратити роботу.

    • Треба, щоб у понеділок прийшов друг пана Пляшкера Понеділкус, у вівторок — племінник господарки квартири (пані Моркван), середа пройшла так, щоб у четвер у кінотеатрі показували фільм, а в п’ятницю — лягла пляма на репутацію фірми, де працює Пляшкер.

     Так він чекав три тижні. В інший раз мала відбутися така послідовність: у неділю сяятиме сонце, понеділок настане відразу після неділі, у вівторок навідається пан Вівторакус, середа припаде на середину тижня, у четвер чотири рази прогуркоче грім, а у п’ятницю пана Пляшкера відпустять з роботи. От тоді, в суботу, завітає Суботик.

  • Всі вчинки й не перерахувати… Головне, що Суботик мав здатність виконувати бажання. Часто ці бажання були безглуздими. Наприклад, нашим героям не без допомоги машини для здійснення бажань вдалося напхати повнісіньку шафу вермішелі, виростити посеред кухні яблоню, повним ходом в’їхати на авто у сусідній будинок, довести пана Амфібера майже до сказу тощо.

 16. Підкажіть будь-ласка !
  Бажання Пеппермінта, героя книги П. Маара, що ледь не спричинило трагедії: а) стати байкером б) не вміючи, водити автомобіль в) стрибати з парашутом г) брати участь в автораллі. ??

 17. Елена сказал:

  Допоможіть, будь ласка, написати твір про Суботика, у якому не тільки дати розгорнуту характеристику головного героя, а й висловити своє ставлення до обраного вами образу героя.

  • Характеристика Суботика є. Ставлення до нього вказано у листі до Суботика (наприкінці сторінки). Якщо це поєднати, буде готовий твір.

 18. валентина сказал:

  Яка головна думка повісті ?чому для її реалвзації письменник вдається до фантастики та фолькльору ?

  • Головна думка твору «Суботик повертається в суботу» полягає у тому, що успіх людини залежить від неї самої. Треба лише бажати цього, поставити собі мету та вірити у власні сили! Для реалізації цієї думки письменник вдається до фантазії та фольклору, щоб показати дітям, що у світі немає нічого неможливого! Отже, не слід обмежувати себе у бажаннях. Як кажуть, хотіти не шкідливо!

 19. Аліна сказал:

  Яку дивну звичку мав пан Понеділкус ?
  Якого домашнього улюбленця стосувалося бажання пана Понеділкуса для машини бажань?
  Як поводився Суботник у незвичайних ситуаціях?

  • Пан Понеділкус мав дивну звичку відповідати на власні запитання. Бажання пана Понеділкуса для машини бажань стосувалося його папуги. У незвичайних ситуаціях Суботик не втрачав самовладання та доброго гумору.

  • Суботик — веселий, добрий та пустотливий персонаж. А ще він оптиміст, вірить у краще. Суботик має енергійний характер і здатний зробити такими всіх людей, з якими зустрічається.

  • Повчальний зміст твору «Суботик повертається в суботу» полягає у тому, що завжди треба розраховувати на власні сили. Не треба сподіватися на когось або щось. Наприклад, коли пан Пляшкер хотів виконання своїх бажань, то машина для здійснення бажань його підводила, бо працювала неправильно. Крім того, треба бути упевненим у собі. Успіх приходить до того, хто в нього вірить! А ще дуже важливо ставити собі мету та докладати зусиль для її досягнення.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>