Твір на тему «Характеристика осені»

Характеристика осені як пори року

Характеристика осені

Осінь буває різна: рання, золота, пізня. Вона буває холодною і дощовитою, а ще її називають сумною порою, адже птахи відлітають, квіти в’януть, а листя опадає та засихає. Але це загальна характеристика осені. Насправді ж, зміни в природі відбуваються досить повільно, майже непомітно.

Коли настає вересень, дні потихеньку стають коротшими й раніше темніє за вікном. Але сонце на вулиці світить так само яскраво, тому хочеться гуляти з друзями допізна.

Здається, що все ще тривають літні канікули, та природа зовсім не збирається засинати, а навпаки, сповнена сил і дихає свіжістю. Але ось раптом звідкись налетить прохолодний вітерець, що пронизує все тіло. Він скуйовдить волосся, заплутається в подолі сукні, легенько пробіжить по траві та зашурхотить у гілках дерев. Зустрівшись з таким несподіваним гостем, одразу ж мимоволі хочеться застебнути на всі ґудзики кофту або навіть надіти на голову капюшон від куртки. Так починається найгарніша пора року — золота осінь.

Минає тиждень, може бути, два, та ось за вікнами починає пролітати перше жовте, червоне та помаранчеве листя. Дивлячись на нього, я знаю, що незабаром вся земля під деревами буде вкрита таким яскравим барвистим килимом.

Ранньою осінню приємно буває відправитися до парку, де можна знайти не тільки гарне листячко, але також шишки або каштани, які теж дозрівають і обпадають у цей час. У вихідні можна поїхати до бабусі в село й зібрати в саду свіжий урожай соковитих стиглих яблук.

Ще однією ознакою золотої осені є дощі. Їхній сезон неминуче настає на початку жовтня або навіть наприкінці вересня. У такі дні, попри різноманіття фарб, природа виглядає якось особливо сумно. Дедалі більше відчувається наближення холодів.

Зовсім скоро опале листя засохне й почорніє, а дерева залишаться стояти зовсім голими під осіннім дощем. Від усвідомлення цього на душі стає дуже журливо. Але ж так буде не завжди!

У наступному місяці з хмар вже посиплеться чистий пухнастий сніг, який вкриє землю та укутає дерева. Настануть перші морози, а разом з ними повернеться сонце. Природа знову перетвориться, поставши перед нами у всій своїй, тепер уже зимовій, красі.

Подібні твори:

Твір-опис осені

Розповідь про осінь українською мовою

Твір на тему «Осінь за вікном»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>