Твір на тему «Хуртовина» або «Зимова заметіль»

загрузка...

Хуртовина й заметільРозгулялася хуртовина, погосподарювала на рідних просторах. На мирно спляче село плавно опускаються великі крислаті сніжинки. Замерзла земля зимно щулиться під тонкою ажурно сплетеною пуховою хусткою, відсвічуючи багряно-жовтими клаптями опалого листя.

Днем небо темніє, посилюється колючий вітер і набирає силу снігопад. Легка поземка змітає верхній шар снігу і, перемішуючи його з великими сніжинками, що долітають до низу, закручує в хитромудрі спіралі. Вона, наче добра господиня, наряджає рідний будинок до приходу дорогих гостей — морозів та завірюх.

До вечора з’являється заметіль, яка, підібравши поли своєї розкішної шуби, крутиться в дикому танці, змітає на своєму шляху сніг у величезні замети та засипає ними село, ліс і береги річки. На безкрайніх полях заметіль збиває в пишні хмари пухові перини й дбайливо підтикає ними всі щілини та звірині норки.

Час йде, а поліпшення погоди не передбачається. Хуртовина розгулялася не на жарт, вона завиває голодним вовком і гупає, мов віщий пугач, у пічних трубах, що стирчать зі снігових заметів мініатюрними вулканами.

Заметіль біснується в пошуку нової жертви й знаходить її в самотньому мандрівнику, що заблукав на околиці села. Вона щосили куражиться над ним, залазячи за високий комір і пірнаючи в широкі рукави хутряної куртки. Людина паморочиться разом з нею в сніжному хороводі, остаточно втрачаючи орієнтацію.

Раптом заметіль затихає і ховається в засипаному снігом лісі. Принишклий студений вітер утікає слідом за нею. Повний кругловидий місяць у розсипу зірок випливає на середину неба, висвітлюючи шлях головній господині, яка прибула в свої володіння — матінці-зимі.

Дивіться також:

Твір-опис зими

Природа взимку. Міні-твори, речення, 2-3-4-5 класи

Твір «Витівки зими»Твір «Чарівниця-зима»

Твори-мініатюри про зиму

Короткий твір-розповідь про зиму, 3-4 класРозповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Чому я люблю зиму?»

Твір «Зимовий день»

Твір «Ліс взимку»

Твір «Зимовий ліс»

Твір «Перший сніг»

2 Комментария “Твір на тему «Хуртовина» або «Зимова заметіль»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>