Твір «Реальне й фантастичне у новелі «Чарівна крамниця»»

загрузка...

Реальне і фантастичне у творі «Чарівна крамниця»

Дивовижний світ чарівництва

«Чарівна крамниця» Герберта Джорджа Уеллса є одним з найвідоміших творів письменника. У ньому показане хитромудре переплетення реального та фантастичного в нашому світі. Впродовж історії, що розповідає автор, ми бачимо, як реальність перетворюється на диво та, навпаки, казка виявляється дійсністю.

У новелі «Чарівна крамниця» письменник зображує полярність дитячого уявлення та світогляду дорослої людини. Читачеві стає зрозуміло, що дивовижний світ чарівництва відкривається лише тим, хто має багату фантазію. У свою чергу, вона не повинна залежати від якихось обставин і повсякденної метушні, що зазвичай видається досить жорстокою. Як виявилося, такою фантазією можуть володіти лише діти. А ось дорослим доводиться куди складніше.

Сприйняття дійсності Джипом та його батьком

У творі письменник зображує батька Джипа, який вже начебто повірив в диво хлопчика, але, піклуючись про його здоров’я і нормальний стан психіки, ліквідує все, у що хвилину назад вірив. Як результат, все це переросло у сни, які незабаром перетворилися на кошмари. Однак для кожного героя вони сприймалися по-різному. Хлопчик бачив гарне й чарівне, а його батька все це лякало. Дитина підпорядковує собі предмети та звертається до них так само, як дорослий до проблеми, яка, на його думку, утворилася. Відмінність маленького Джипа лише в тому, що він не бачить ніякої проблеми, так само як не помічає присутності рідного батька в реальному житті.

Читач розуміє, що світ, в якому опинився хлопчик — це і є реальний світ. І ось, батька долає божевільний страх. У цей момент Уеллс прибирає хлопчика. На наступних сторінках новели ми бачимо, як господар лавки кривляється перед батьком. Аж раптом і батько, і син виявляються в тому ж місті, тільки тепер там немає чарівної крамниці. Та подарунки, які вручив їм крамар, свідчать про те, що це був не сон.

Навіть наприкінці новели батько з обережністю ставиться до подарунків і чекає, коли ж прийде господар лавки та пред’явить рахунок за отримані у крамниці товари. Однак це казка та її купити неможливо, вона безцінна!

Інші твори:

Твір за повістю «Пурпурові вітрила» О. Гріна

Твір «Духовне випробування людини» за повістю «Останній дюйм»

Твір-роздум до твору «Жага до життя» Д. Лондона

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>