Твір «Чи доцільно складати шлюбний договір?»

загрузка...

Для нас, українців, поняття «шлюбний договір», або «шлюбний контракт», відносно нове, тоді як за кордоном він давно успішно застосовується. Разом з тим, юридичний досвід укладання шлюбного договору між особами, які вступають у шлюб, складає вже майже тридцять років. Це досить багато, що дозволяє зробити певні висновки й дати відповідь на питання: «Чи доцільно складати шлюбний договір?»

По-перше, зауважимо, що укладання шлюбного договору — справа добровільна. Цим документом регулюються майнові відносини між подружжям. Тож відсутність майна й великих статків нівелює проблему й потребу у захисті власних прав. До речі, саме цією обставиною обумовлена непопулярність шлюбного договору в Україні. Як відомо, величезна частина населення нашої країни належить до категорії малозабезпечених.

По-друге, для громадян України укладення шлюбу засноване на почуттях. Принаймні, саме так вважає більшість населення. У цей період спроби запропонувати підписання договору розцінюються як бажання отримати вигоду й свідчать про відсутність почуттів або несерйозність намірів. З іншого боку, якщо рівень матеріального становища сторін досить різний, то, напевно, міркування про можливість розлучення у майбутньому та прагнення захистити майнові права у такому випадку — мудре рішення.

Окремо слід відзначити, що за законом майно, яке належало одному з подружжя до дати укладення шлюбу, є його особистою власністю, а тому у разі розлучення поділу не підлягає. Тож у такому випадку підписувати шлюбний договір не має сенсу.

Отже, на мою думку, у деяких випадках, дійсно, доцільно складати шлюбний договір. Я з розумінням ставлюся до тих людей, які йдуть на цей крок, та не вважаю їхні дії аморальними.

Інші твори:

Твір-есе на тему «Для чого люди створюють сім’ї?»

Твір-есе «Міцна сім’я — основа громади, суспільства»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>