Твір-роздум «Чи повноцінне життя без друзів?»

Дружба — найнеобхідніше для життя

Чи повноцінне життя без друзів?

На мою думку, справжня дружба — це великий дар Божий. Я отримала цей подарунок від Бога, коли мені було півтора року. Наші з подругою мами разом катали коляски, а жили ми в сусідніх під’їздах. Але, на жаль, я цей дар не зберегла…

Ми не спілкуємося близько десяти років. Але й досі мені сниться, як ми разом гуляємо по лісі, читаємо книги або граємо в чергову «мильну оперу» про принца й принцесу. Я знаю, що більше ніколи в житті у мене не буде такої подруги. Кришталеву вазу легко розбити, але вона б’ється в пил, тож осколки не склеїти. Я так і не можу зрозуміти, хто кого зрадив, коли, в який момент з’явилася маленька тріщинка на прекрасному кришталі.

Я завжди була з тих, хто «заради красного слівця не пошкодує і батька». Просто так могла поширити довірений мені секрет, з легкістю збрехати подрузі. Могла відмахнутися від неї, якщо у мене були справи набагато цікавіші. Тепер я розумію, що я хотіла володіти їй як річчю — коли треба, вийняти з шафи, а коли набридла — закинути подалі. Іноді вона бунтувала, але частіше — терпіла. Тоді я думала — «мимрить». Тепер розумію, що це була дорогоцінна здатність прощати й терпіти ту, кого назвала своєю подругою.

Тепер я точно знаю: дружба — найнеобхідніше для життя. Всі ці роки без подруги мені дуже самотньо.

Чи повноцінне життя без друзів? На мою думку, ні, адже немає кому розповісти про власні думки. Немає з ким поділитися горем і радістю, сумом і веселощами — всім тим, що наповнює кожен день яскравими барвами приємного спілкування. Але я визнала свою помилку. Тож сподіваюся, що в майбутньому все ж матиму справжню подругу та стану такою для неї.

Без дружби життя не повноцінне

Дружба — це не вульгарне єднання заради того, щоб «покурити потайки» або «поговорити на перерві». Те й інше досить дрібно й вульгарно, для того щоб взагалі мати якусь назву. Дружба — це спорідненість душ, це талант чути й співпереживати разом. Це здатність бачити світ очима друга та захоплюватися ним. Так, у житті це проявляється і в слуханні музики, і в ходінні в кіно, і в, здавалося б, безцільному багатогодинному гулянні по вулиці.

Якщо ти зумієш зустріти ту, з якою тобі не страшно буде «піти в розвідку» — будь уважніше — не зрадь ненароком саму себе.

Отже, виходячи з власного досвіду, мушу визнати: без дружби життя не повноцінне, складне та сіре.

Подібні твори:

Твір на тему «Якою має бути справжня подруга?»

Твір на тему «Дружба»

Твори на тему «Справжня дружба»

Твір на тему «Хто такий друг?»

Твір на тему «Моя найкраща подруга»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>