Твір-роздум «Чи потрібна дистанційна освіта?»

загрузка...

Наразі дуже актуальним є питання дистанційного навчання. Прихильники вважають його вигідним та зручним. Противники ж стверджують, що заочно навчатися — все одно що заочно обідати. Тож з’ясуємо, чи потрібна дистанційна освіта?

Плюси й мінуси дистанційної освіти

Я вважаю, що дистанційне навчання необхідне. Це довела пандемія коронавірусу та потреба дотримання карантину або соціального дистанціювання. Ми живемо в еру інформаційних технологій, коли у кожному будинку є принаймні один девайс з виходом в Інтернет. Комп’ютер, ноутбук, планшет, смартфон — всі ці пристрої дозволяють повноцінно навчатися або працювати не виходячи з будинку.

Таким чином, корисність дистанційної освіти є безсумнівною. Щодо дистанційної перевірки якості здобутих знань, то, на мою думку, так сказати вже не можна. Не є таємницею, що під час проходження тестів або контрольних робіт переважна більшість учнів користуються Інтернетом. Це нечесно, однак в умовах територіальної віддаленості учня від вчителя перешкодити списуванню неможливо. І це є величезним недоліком дистанційної освіти. До речі, дуже добре, що у нинішньому році, попри тотальний карантин, зовнішнє незалежне опитування було проведено належним чином, тобто справедливо. В іншому випадку про рівні умови при вступі абітурієнтів до вищих навчальних закладів не було б і мови.

Дистанційне навчання: за чи проти

Є такі завдання, які дистанційно перевірити важко або майже неможливо. Так, наприклад, мені стало відомо, що деякі вчителі дозволяли дітям розповідати вірш не в режимі реального часу, а у відеозаписі, де учень мав тримати очі закритими. Деякі учні вдалися до хитрощів і змонтували ролик, наклавши голос на попередньо зняте відео.

Як свідчить мій досвід, учні здебільшого раді можливості навчатися вдома. Батькам це не дуже подобається, хоча тут думки розходяться.

Слід також зазначити, що дистанційне навчання асоціюється з браком фізичної активності, що дуже шкідливо для дитячого здоров’я. Тому треба намагатися компенсувати цю шкоду обов’язковими щоденними прогулянками на свіжому повітрі.

Отже, моя відповідь на питання, чи потрібна дистанційна освіта, є позитивною, але за умови показання до цього, як, наприклад, пандемія коронавірусу.

Перегляньте також:

Доповідь на довільну тему «Ефективність дистанційного навчання в умовах карантину»

Есе «Для чого я ходжу до школи?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>