Чого вчить професора Хігінса Еліза Дулітл?

загрузка...

Які уроки дає Еліза Дулітл професору Хігінсу?

Неосвічена квіткарка Еліза вчить професора бути самокритичним. Вона вказує йому на його помилки в побуті й помилки у взаємодії з іншими людьми. Професор фонетики не вміє робити вдома те, що робить Еліза.

Еліза Дуліттл вчить професора, що зміст життєдіяльності важливіше за форму. Важливим є те, що людина робить, а не те, в якій формі вона це трактує. Важливий внутрішній світ людини, а не її манери, не її етикет, не її стиль спілкування.

Можна сказати, що Еліза дала професору урок моральності. На кожному кроці ми робимо вибір між добром і злом. Щоб не помилитися, потрібно постійно чути голос своєї совісті. Цей голос підкаже нам, гарні чи погані наші вчинки. Моральність, як необхідна для суб’єкта властивість, є виключно важливою і для суспільства. Це гарантія збереження людства як виду. Без норм і принципів моральної поведінки людство знищить саме себе.

Моральність — це внутрішні принципи й цінності, базуючись на яких людина спрямовує свою поведінку, здійснює вчинки. Вона стає орієнтиром. Набагато важливіше за етикет і стиль спілкування англійського світського суспільства золоте правило моральності: «не роби іншим того, чого не бажаєш собі». Люди з кола Елізи та її батька більш моральні, ніж манірні великосвітські англійці.

Отже, Еліза вчить професора цінувати душевні якості людей, вчить бути уважним до проблем інших, вчить гуманізму.

Перегляньте також:

Твір «Кожна людина — Пігмаліон свого життя»

Твір «Міфологічна основа п’єси «Пігмаліон» Б. Шоу»

Яке послання до людства містить п’єса «Пігмаліон»?

Твір «Експеримент над людиною професора Гіґґінса»

Чим не сподобалася пані Хігінс ідея «удосконалення» Елізи?

Твір «Народження особистості в п’єсі «Пігмаліон» Б. Шоу»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>