Чому природа потерпає від людини та як цьому запобігти?

загрузка...

Чому природа потерпає від людини?

Природа — мати усього живого, тож важко перебільшити її значення та роль у нашому житті. Кожна людина повинна дихати чистим повітрям, пити чисту воду, їсти овочі, фрукти, ягоди, які дає Земля. Людина видобуває рибу в річках, озерах і морях, використовує ці водойми для пересування. Людина видобуває корисні копалини. А хто з нас не любить відпочивати на природі? Всі люблять. Але ж чому природа потерпає від людини та як цьому запобігти?

До двадцятого століття люди були ближчими до природи. Вони знали безліч прикмет, якими природа підказувала зміни погоди, якими будуть зима й літо, чи буде посуха, чи багато виросте в лісах ягід та грибів.

На жаль, сучасна людина сильно віддалилася від природи. Навіть уявила себе її царем, вирішивши, що може нею керувати. Так, у двадцятому столітті люди жорстоко поводилися з природою, вирубуючи ліси, повертаючи назад річки, винищуючи тварин. За такі безвідповідальні дії природа може жорстоко помститися — так, що страждати потім буде не одне покоління.

Що ми можемо зробити зараз, щоб поліпшити стан екології? Ми повинні ставитися до природи дбайливо та вчити цього дітей. Треба пояснювати їм, чому природу треба берегти. Наприклад, мені завжди розповідали якісь історії з життя тварин і рослин, вчили допомагати птахам у холодні зими. Тому я вмію робити годівниці, шпаківні для птахів.

Як ще я допомагаю природі? Завжди прибираю за собою сміття, якщо буваю в поході в лісі або на річці. Аби запобігти пожежі, завжди гашу багаття, якщо ми з батьками або друзями розводимо його в лісі.

Я дуже люблю природу. Знаю, як багато вона значить для людей. Швидше за все, у майбутньому я стану екологом, щоб берегти природу професійно.

Дивіться також:

Твори на тему «Людина та природа»

Твір на тему «Як зберегти природу?»

Твір-міркування «Чому птахів треба берегти?»

Чому людина повинна дбати про тварин?

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>