Твір-роздум «Чому я люблю осінь?»

Чому я люблю осінь

За що я люблю осінь?

У кожної людини є своя улюблена пора року. Я не люблю холодну й злу зиму, весняну сльоту та літню спеку. Цілий рік я чекаю настання своєї улюбленої пори року — золотої красуні-осені.

Варто тільки вийти на вулицю, як відразу хочеться вдихнути на повні груди непередаваний запах опалого листя. Іноді, приїхавши в село, можна вловити запах від багаття з зібраної сухої трави та листя. Мені здається, ніякі духи не зрівняються з цим ароматом.

Вранці вже холодно, але вдень повітря прогрівається. В повітрі літають павутинки та іскряться в променях. Сонечко ділиться з нами своїми останніми теплими та ласкавими промінчиками.

Осіння природа дивовижна! Навколо гарно та затишно. Ось за що я люблю осінь!

Моя улюблена пора року — осінь

Мабуть, когось це здивує, якщо я скажу, що люблю осінь. Так, це моя улюблена пора року.

Пори року змінюють одна одну, такі закони природи. Мені дуже подобається, коли на зміну спекотного літа приходить прохолодна осінь. На відміну від зеленого літа, її кольори жовті, червоні, золоті. Гарне видовище! Хоч восени частенько сіре й похмуре небо, але навколо все дуже яскраве.

Осінь часто називають багатою, щедрою. Це пов’язано не тільки з періодом збору врожаю, але і з кольором листя, яке стає золотим.

Багато хто вважає осінь тужливим ​​часом. Мовляв, дерева поступово скидають своє листя, і це навіває смуток. Я з цим не згоден, адже бачу в цих змінах позитивні перетворення. Так, на деревах більше нема листя, проте їхні підніжжя встелені чудовим різнокольоровим килимом. Повітря наповнюється запахом сіна, а також дарів осені — стиглих овочів та фруктів.

Восени багатьом здається, що якийсь дивний художник за одну ніч пофарбував всі дерева жовтогарячими барвами. Восени не тільки листя дерев фарбується в золотий колір. Пейзаж золотої осені доповнюють яскраві квіти, червонобокі яблучка та грибочки, що ховаються під опалим листячком.

Отже, я дуже люблю осінь! Це дивовижна пора року.

Чому я дуже люблю осінь?

Я дуже радію приходу осені, бо просто обожнюю цю пору. «За що?» – спитаєте ви. За зміни у природі, за яскраві барви, за те, що немає пори прекрасніше й багатше.

А як гарно в осінньому лісі! Він стає таким величним! Не дарма осінь є улюбленою порою багатьох художників. Листя дерев поступово забарвлюється в різні відтінки золотого. Птахи полишають рідні місця і відлітають у вирій. Без них в лісі стає дуже тихо й спокійно. І тільки шурхіт опалого листя під ногами порушує тишу, що панує в осінньому лісі. Сонячне світло стає більш м’яким, воно вже не пече, але ще гріє. Хоч восени часто йдуть дощі, але сонячна погода частенько радує всіх навколо.До кінця осені все втрачає свої барви, дерева скидають останнє листя, в законні володіння вступає зима. Але на картинах багатьох художників осінь залишиться яскравою, з розмаїттям строкатих барв.

Отже, я люблю осінь за свято природи. Споглядання цієї краси завжди покращує мій настрій.

Яку осінь я люблю?

Я люблю цю пору року — осінь. Але будь-яку я не люблю. Часто вона буває холодна. На вулицях сльота, калюжі, ллє дощик. І мені доводиться сидіти вдома. Я дивлюся у вікно й бачу, як кутаються в теплий одяг люди, кудись поспішаючи.

А теплу осінь я обожнюю. Така осінь — це можливість покататися на роликах, велосипеді, самокаті, з’їздити на дачу. Восени можна збирати щедрий урожай, якщо навесні й влітку багато працювати. Я допомагаю бабусям збирати яблука, виноград, глід. А ще тепла осінь подарувала мені братика Назара.

А як восени гарно! Листя різноманітних кольорів: жовто-червоне, помаранчеве, золоте. Воно злітає з дерев і летить далеко-далеко.

Нашій сім’ї подобається разом збирати каштани. Тато трясе дерево, а ми з Назаром збираємо. А потім вигадуємо з них цікаві поробки. А як добре гуляти осіннім лісом! Чути шурхіт листя під ногами, пташок, що десь вдалині співають свої пісні… Я пам’ятаю, як ми гуляли в нашому парку та валялися в листі, наче у заметах. Ми підкидали їх у повітря, робили салют з листя…

А тепер осінь — це ще й школа, танці, вокал. Ось зараз я пишу, а за вікном панує моя улюблена тепла осінь. І я хочу, щоб вона була ще довго-предовго. А холодна осінь хай приходить пізніше, десь наприкінці листопаду.

Позитивні сторони осені

Найкраще в осені — це сидіти на кухні та читати цікаву книжку, поки за вікном йде дощик. Днем можна піти в гості до друзів і подивитися новий фільм.

По дорозі до школи я ховаюся під парасолькою, на яку зверху падають краплі води. Мені подобається дивитися, як маленькі діти перестрибують калюжі в різнокольорових гумових чоботях і дощовиках. Повертаючись зі школи додому, мені хочеться швидше потрапити до будинку й подивитися з вікна, як вмикаються ліхтарі. Коли їхнє світло відбивається в калюжах на асфальті, то здається, що ці калюжі заповнені не дощовою водою, а рідким світлом.

Я люблю осінь, хоч вона й змушує багатьох сумувати. З неї починається сніжна й галаслива зима, яка дарує багато свят і веселих днів.

Дивіться також:

Твір «Моя улюблена пора року — осінь»Твір-розповідь на тему «Чим мені подобається осінь?»

Твір «Барви осені»

Твір-опис осені

Твір «Прийшла осінь»

Твір «Золота осінь»

Твір-мініатюра «Осінь»

2 Комментария “Твір-роздум «Чому я люблю осінь?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>