Поняття та значення слова «школа»

загрузка...

Що таке школа?Походження та значення слова «школа»

Школа — скарбниця знань, добрих почуттів, нових ідей. Що значить слово «школа»? Слово «школа» з давньогрецької мови означає — дозвілля, свобода. Але під свободою в даному випадку стародавні греки мали на увазі час, вільний від повсякденної праці. У школах, які в Стародавній Греції називалися «схоле», діти освічених афінян присвячували своє дозвілля духовному, розумовому та моральному вихованню.

Таке виховання вимагало певної відмови від життєвої метушні, вимагало тиші й спокою, тож кожному, хто порушував цю тишу та не виявляв побожного ставлення до школи, загрожувало в ті часи суворе покарання.

Поняття «школа» в наш час

У наш час слово «школа» вживається для позначення такого місця або установи, де навчаються, де отримують необхідні для життя знання. Але первісне значення слова «школа» нагадує всім учням і вчителям, що перед дверима школи повинен стихати галас життєвої метушні. У школі немає місця пустощам і життєвим турботам, а головною метою занять у школі повинен бути розвиток духовних якостей учнів.

Учень, як істота розумна та вільна, з надходженням до школи закликається до розумного життя, до самостійного засвоєння пропонованих їй знань, до свідомого й добровільного виконання правил моральної поведінки. Школа не буде відповідати своєму імені, якщо учні перенесуть в неї всі недоліки сімейного життя, якщо вони не залишать за порогом школи звичок до неуважності й неробства, грубих ігор та сварок, або якщо вони виявляють небажання вчитися.

Що таке школа?

Дійсно, школа — це не просто будинок, в якому учні отримують від вчителів знання. Школа — це місце, де від учня потрібна стійка та напружена увага, а також дотримання дисципліни, що витікає зі свідомого особливого ставлення учнів до вчителів.

Школа — це розплідник вищих, духовних задатків людської природи. Школа — це храм виховання дитячих сердець, чуйних до всього прекрасного. Школа — це місце, в якому відбувається пробудження і розвиток юних умів, які прагнуть до світла, до знання, до істини.Дивіться також:

Роль школи в житті людини

Твір про школу. Текст-розповідь, есе

Формування самостійності

Коли людина стає дорослою

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>