Твір «Шкільна форма»

Чи потрібна шкільна форма?

Шкільна форма

Тема «Шкільна форма» не залишає байдужими ані дітей шкільного віку, ані дорослих, їхніх батьків і вчителів. Суперечки навколо необхідності її носіння не замовкають досі, а учні описують цю проблему в своїх творах, статтях і не тільки…

«Та не хочу я носити шкільну форму!» – ось яка думка пролетіла б у моїй голові на чергові зауваження вчительки з приводу зовнішнього вигляду.

В правилах кожного навчального закладу описаний строгий вид одягу, в якому учень зобов’язаний ходити щодня. Вчителі та більшість дорослих розмірковують так: «Школа — пристойний заклад, де дітей навчають, тож кожен з них зобов’язаний відповідати цьому».

З останньою думкою я, звичайно, згодна, але ж можна пристойно виглядати й в своєму звичайному одязі. Просто треба бути охайним і віддавати перевагу класичному стилю.

Раніше до нас дуже чіплялися з приводу шкільної форми. Забороняли вузькі штани, джинси, футболки, кеди, всі кольори, крім синього, білого, чорного та бежевого. Але кожен учень, немов навмисне, одягав щось «надзвичайне», тому кожен день когось лаяли. Але можна ж виглядати по-діловому і без докучливих прямих штанів, білої сорочки та темного взуття. Всім зрозуміло, що ти не одягнеш до школи яскраво червоні шорти, майку та шпильки.

Отже, одяг — один з найбільш наочних способів самовираження. І, треба визнати, наші вчителі з цим вже потихеньку змирилися.

Шкільна форма: за і проти

Подивимося на позитивні сторони запровадження шкільної форми.

По-перше, шкільна форма має певну строгість, яка говорить про те, що діти прийшли до школи серйозно займатися навчанням.

По-друге, шкільна форма сприяє дисциплінованості дітей. По-третє, вона не дуже дорога, тому кожна сім’я може дозволити собі купити її.

По-четверте, шкільна форма знімає питання: у чому піти сьогодні вранці?

По-п’яте, шкільна форма допомагає усунути деяку соціальну нерівність. Наприклад, зі скасуванням шкільної форми люди будуть ділитися на дві категорії: багаті та бідні. Деякі батьки можуть і щотижня купувати нові речі своїй дитині, а інші можуть і цілий місяць ходити в одному й тому ж.

А тепер обговоримо негативні сторони носіння шкільної форми.

По-перше, шкільна форма позбавляє дітей індивідуальності. В школі все стають однаковими.

По-друге, ще один недолік шкільної форми — діти щодня носять один і той же одяг.

По-третє, до кінця року форма втрачає охайний вигляд і жахливо набридає.

Таким чином, треба проаналізувати всі за та проти запровадження шкільної форми.

Щодо мене, то я проти носіння шкільної форми, але за певний строгий вид, в якому ми самі можемо обрати спокійний відтінок кофти або блузи. І тоді, прийшовши до школи, ми не будемо слухати, як нас за це лають.

Інші твори:

Твір на тему «Мода та стиль»

Твір «Шкільна перерва»

Твір-розповідь про навчання

Твір на тему «Мій день у школі»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>