Твір на тему «Щедра осінь»

Осінь — щедра господиня

Щедра осіньПрийшла осінь. Цю пору називають багатою або щедрою за її дари. І не дивно, адже осінь — час збору врожаю пшениці, картоплі, кукурудзи, гарбуза, моркви, буряка, капусти та інших овочів. Це саме час для пізніх яблук, соковитих і ароматних, які зберігаються цілу зиму. Дозрівають груші, виноград, усіма улюблені баштанні культури — кавуни та дині.

Є гарне прислів’я: «Осінь — наша мати, і жебрака нагодує». Люди з весни протягом усього літа важко працюють і доглядають за посівами та посадками, щоб осінній урожай був багатим.

Осінь годує урожаєм не тільки людей, але й птахів та звірів. Не дарма її прозвали щедрою господинею. Їй приписують такі слова: «Берися, бо як зима прийде, хоч і схочеш узяти, то не візьмеш».

Ця хлібосольна пора дає нам ягоди (лохину, журавлину), мед, гриби та багато іншого. Багатий осінній урожай з полів, лісів та садів заповнить комори дбайливих господарів. Буде чим поласувати взимку та навесні.

Раніше люди святкували Свято Врожаю і не випадково це був осінній день. Щедра осінь і на весілля. Саме восени люди, прибравши урожай, справляли цю важливу подію в житті будь-якої нової сім’ї.

Дякуємо тобі, осінь, щедра господиня!

Щедра чародійка Осінь

Чаклує чародійка Осінь. Спочатку подарує деревам розшиті золотими та багряними візерунками наряди, а потім, за допомогою свого друга-пустуна вітру, залишить і зовсім без них. І стоять дерева без шат. Здається, що все в природі завмирає. Пустельні сади, ліси, галявини. Лише невеликий дощ, тумани та сіра імла. А ми при цьому називаємо осінь щедрою. Як же так?

Так осінь добра й щедра своїми дарами! Подивіться навколо! Їдуть важкі навантажені машини з житом і пшеницею, гречкою і вівсом, іншими зерновими культурами. Осінь дарує фрукти і ягоди, горіхи та насіннячка, і, звичайно ж, овочі, гриби, мед. Журавлина, суниця (якщо осінь тепла), брусниця, лохина, яблука, груші, глід, горобина, калина — все це презентує нам осінь.

Красені підберезники й підосичники, здоровані білі гриби й рижики, а також лисички, опеньки, сироїжки та маслюки — осінь не скупа, накривай на стіл, радій осінньому частуванню.

Осінь багата працями людей, незвичайними фотографіями, красивими гербаріями, приємними спогадами про сонячне літо. Вона багата віршами великих поетів, творами письменників, пейзажами та натюрмортами художників.

Осінь на дари ох як щедра! Але дуже багато чого в житті залежить і від того, як ми вміємо приймати ці дари.

Дивіться також:

Твір «Дари осені»

Твір-роздум на тему «Осінь»

Твір «Золота осінь»

Твір-опис осені

Твір-мініатюра «Осінь»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>