Твір на тему «Що вище: істина чи дружба?»

загрузка...

Нижче наведено твір у публіцистичному стилі на морально-етичну тему про істину та дружбу.

Істина чи дружба

Обираючи між істиною та дружбою, я, звісно, віддам перевагу істині. Як казав Сократ, «Платон мені друг, але істина дорожче». Мені не потрібні такі друзі, які приховують правду. Навіть якщо вона гірка, я ціную її понад усе.

Проте ні у якому разі я не хочу знецінити дружбу. Більш того, я не уявляю свого життя без близької за духом людини, якій довіряєш, на яку можна покластися у найскладнішій ситуації. Часто значення дружніх відносин перевищує навіть споріднений зв’язок.

Іноді трапляються випадки, коли від людини приховують істину задля її психологічного комфорту. Мова йде про тяжкі, смертельно небезпечні захворювання, наприклад виявлення злоякісної пухлини на пізній стадії. Така інформація, якщо її повідомити слабкій духом людині, здатна морально вбити. Тож навіщо доводити до її відома про наявність страшної хвороби?! Така істина принесе їй тільки шкоду. Оскільки справжній друг бажає добра, він не стане робити цього. Здебільшого саме так поводяться і родичі хворого.

Щодо мене, то я вважаю себе сильною духом людиною. Саме тому я потребую знання істини, якою б непривабливою за змістом вона не була. Краще гірка правда, ніж солодка кривда, – свідчить відоме прислів’я. І я цілком погоджуюсь з народною мудрістю.

Розмірковуючи на тему твору «Що вище: істина чи дружба?», я дійшла до висновку, що це зовсім різні поняття, тож порівнювати їх некоректно. Важливі як істина, так і дружба. Щоб віддати перевагу тому чи іншому, слід вивчити особливості певної життєвої ситуації, проаналізувати її з усіх боків, зважити всі плюси та мінуси.

Отже, істина й дружба не суперечать одна одній. Це рівноправні й незалежні людські чесноти, що йдуть поруч. Їхнє співіснування є передумовою для повноцінного, гармонійного, щасливого людського життя.

Подібні твори:

Твори на тему «Справжня дружба»

Твір-роздум «Чи повноцінне життя без друзів?»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>