Що таке грибний дощ?

загрузка...

Як розпізнати грибний дощ?

Грибний дощ

Дощі бувають різних типів. Однак у більшості випадків вони несуть в собі життя, адже складаються з води, а вода — це життя. Можна говорити про зливи, які приносять з собою надто багато води, затоплюють все навколо, утворюють калюжі та маленькі струмочки. Такі зливи навесні забирають залишки снігу, а восени говорять про те, що літо вже закінчилося, і наступним сезоном буде вже тільки зима. Це може бути дрібний дощ, якого навіть спочатку не відчуваєш, але можеш помітити по крапельках води та слідах на воді.

Але найулюбленіший дощик для більшості — це грибний дощ. Він буває наприкінці літа або ранньою осінню. Це дощик упереміш з сонцем. І кажуть, що після такого дощу в лісі виростає безліч грибів, які будуть такі ж соковиті, як сам дощ і яскраві, як сонце, що його супроводжує.

Грибний дощ є найулюбленішим для всіх не тільки тому, що після нього можна йти до лісу та збирати гриби. Під грибним дощиком можна бігати. Найчастіше він дуже теплий, ласкавий та яскравий, адже світить сонце. Коли починається грибний дощик влітку, настрій відразу піднімається. Він приносить хоч трохи перепочинку від нестерпної спеки, яка зазвичай буває наприкінці липня або початку серпня. Саме в такі моменти люди і вибігають під дощ, щоб трохи охолонути від палючого сонця.

Ще однією дивовижною рисою грибного дощу є те, що він раптово починається і так само раптово закінчується. Ніколи не знаєш, коли він почнеться, та ніколи не знаєш, як швидко він закінчиться. Він може йти лише кілька хвилин, а може цілу годину. Це дощик нового життя, бо рости починають не тільки гриби в лісі, а й овочі на грядці. Всьому живому необхідний дощ, але не такий, що зламає пагони й піде, ледь змочивши. Усім потрібен дощ, який буде ласкавим і ніжним, але, водночас, залишить після себе цілющу вологу.

Грибний дощ і веселка

Якщо говорити про грибний дощик, не слід забувати про веселку. Жоден грибний дощ не закінчується просто так, майже завжди по його завершенні з’являється веселка. Іноді вона з’являється на самому початку. Іноді — залишається на небі протягом довгого часу, навіть після того, як дощик закінчився. А буває і таке, що з’являється навіть кілька різнокольорових веселок. Загалом, грибний дощик завжди приносить тільки радість і веселощі. Тож не дивно, що його всі так сильно люблять і чекають. Особливо влітку, в спеку, коли від мух і комарів немає порятунку. Тільки дощик зможе розігнати комах, щоб люди змогли трохи перепочити.

Я люблю грибний дощ!

Бувають різні типи дощів. Але всі вони, безумовно, дарують рослинам життя, адже складаються з води. Завжди помічаєш, як після весняного дощу пробуджується природа. Ще сильніше зеленіє трава, розпускаються квіти, бутони яких нерухомо стояли близько тижня, як ніби чекали чогось. А влітку, коли стоїть низка спекотних днів, так і хочеться, щоб пішов дощ. І ось він: це зазвичай злива. Теплі великі краплі стукають по даху, а потім струмками скочуються з неї. Такий дощ насичує вологою землю, що встигла зсохнути до такої міри, що по дорогах стоять пилові хмари.

Але особливо мені подобається грибний дощ. Він йде зазвичай десь у кінці літа або на початку осені. Світить тепле сонце, здається, на небі немає жодної хмаринки. І ось перша боязка крапля вдаряє по пожовклому листю. За нею друга, третя. Дощик розходиться, теплі крапельки сиплються з неба вже більш дружними рядами. Але все закінчується так само раптово, як і починалося. Лише мокре листя, що переливається на сонці, нагадує про щойно минулий неочікуваний дощик. За кілька днів можна буде йти до лісу по гриби, адже не дарма цей дощик називають грибним. Після нього осінь радує грибників підберезниками та підосичниками.

Дивіться також:

Твір на тему «Осінній дощ»

Твір-опис дощу у художньому стилі

Твір-опис (розповідь) на тему «Дощ»

Твір на тему «Літній дощ»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>