Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

загрузка...

Що таке добро? Це небайдужість!

Дитячі розповіді та міркування про добро

Текст 1

Що таке добро? Для однієї людини — це посмішка, подарована перехожим. Для іншого — п’ять гривень, сплачені на касі незнайомою людиною, коли не вистачило грошей на купівлю хліба. Третій вважає за краще надати другові добру пораду.

Доброта може виражатися по-різному. Головне, що вона несе позитивний результат і дарується тільки від чистого серця.

Я хочу розповісти про доброту, яка виражається в турботі про чотирилапих друзів людини. Нерідко можна спостерігати картину, як біля магазину чи під’їзду будинку сидить облізлий кіт і відчайдушно волає до людей про допомогу. Більшість з них гидливо покривляться, а деякі навіть відштовхнуть бідолаху ногою. Але за що? Що він зробив такого, щоб викликати огиду? Повірте, нічого!

Мало хто замислюється, що кілька років тому цей нещасний кіт був милою пухнастою грудочкою і розчулював людей просто тим, що був красивим кошеням і забавно борсався, намагаючись пройти невелику відстань. Всім подобаються малюки-кошенята. А потім… Потім трапляється всяке. Хвостаті-вусаті позбавляються будинку через людську зраду або тому, що господар помер, або…

Причини бувають різні, а результат, як правило, один — тварини виявляються на вулиці. І тепер, блукаючи вулицями в надії знайти їжу, ночуючи на теплих трубах або в підвалах, цей «пухнастий клубочок» втрачає колишню красу, поступово перетворюючись в старого облізлого кота. Всіма забутий, нікому не потрібний, він просить у перехожих тільки одного — хоч маленький шматочок ковбаски, щоб не померти з голоду. Хіба можна зневажати голодну живу істоту? Хіба вона заслужила нашу байдужість? Вважаю, що ні.

Ви питаєте «Що таке добро?» Передусім, це небайдужість, готовність вчасно прийти на допомогу.

Давня мудрість говорить: «…Все живе хоче того ж, чого й ти, все живе дорожить своїм життям. Зрозумій же самого себе у всякій живій істоті». Ці слова підтверджують, що треба вміти любити не тільки ближнього свого, але і будь-яку живу істоту.

Поспішайте робити добро! Почніть свій день з доброї справи — нагодуйте безпритульну тварину!

Текст 2

Чи легко бути доброю людиною? На мою думку, не дуже. Треба тільки наважитися й почати творити добро. «Спробуйте бути хоча б трохи добрішими — і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок», – сказав Конфуцій.

Що я вважаю добром? Добро — це коли допомагають один одному в справах, піклуються про старих. Робити добро зовсім не важко. Добра людина є турботливою та уважною. Вона ніколи не буває злою і жадібною, адже робить тільки хороші вчинки: допомагає іншим, навіть може проявити до них співчуття.

Зробити добру справу — це може означати добре попрацювати. Наприклад, раніше всі школярі восени виходили на громадські роботи. Колгоспники просили школярів надати допомогу в збиранні врожаю. Вся школа з задоволенням цим займалася. Дівчата й хлопці не боялися важкої роботи. Вони копали картоплю, збирали помідори. На полях дзвенів дитячий сміх, і звучали пісні. Весь зібраний урожай радував око. Скільки було радості, коли якийсь клас ставав переможцем.

На жаль, зараз такою діяльністю не займаються. Але у нас багато справ, пов’язаних з добром. Ми щороку прибираємо територію біля школи, не забуваємо й про пам’ятники героям війни. Дуже часто відвідуємо дитячий садок. Театральний гурток показує казки малюкам. Ми ж, у свою чергу, готуємо роздатковий матеріал. Щоліта хлопці, відпрацьовуючи практику, озеленюють територію школи, навчальні кабінети. І багато інших справ ми виконуємо на благо суспільства.

Я вважаю, що доброта — це найкраща риса, притаманна людині. Добрих людей люблять і поважають. Якщо ти зробиш добро — воно до тебе й повернеться. Тому потрібно вчитися бути добрим з дитячих років. Покликання людини — творити добро!

Твори-мініатюри та міні-твори на тему «Добро»

1.

Як часто люди роблять добро та чи варто його робити? Звичайно, варто! Завдяки йому наш світ стає кращим і добрішим, наповнюється теплом і любов’ю. Добро робить людей краще. Воно вчить піклуватися про інших і не забувати, що навколо нас ще багато людей, які потребують допомоги.

Буває так, що зробити добро не складно, але не всі його хочуть робити, хоча воно б принесло багато щастя й любові іншим. Допомагаючи один одному, ми робимо маленьке, але все ж добро. Допомагаючи іншим, ми допомагаємо й собі. Добро потрібно робити від щирого серця, тоді воно буде чудовим і великим.

У наш час є багато людей, які не знають, що таке добро. Вони зайняті своїми справами, та їх не цікавлять чужі проблеми. Але не слід забувати відоме прислів’я: що посієш, те й пожнеш.

2.

Добро — це світле й приємне відчуття, яке дарує усмішку, приносить радість. Іноді воно викликає завмирання серця. Образно кажучи, добро можна порівняти зі шматочком щастя.

У всіх моїх друзів своє визначення добра. Хтось вважає, що бути добрим означає не кривдити слабких, не обманювати й допомагати людям. Інші вважають добром виконаний борг перед родиною та родичами. Хтось взагалі спрощує це поняття: нікого не підвів — зробив добро.

3.

Зараз я вам розповім, що таке добро. Добро — це коли тобі говорять приємні слова, коли ти посміхаєшся, а не ходиш злий і тільки хочеш когось вдарити!

Але всі повинні знати, що так не можна. Якщо ти хочеш робити зло, а не добро, то краще перемагати своє бажання і робити, навпаки, добро, а не зло. Треба здійснювати добрі вчинки, наприклад, допомагати у складній ситуації, говорити ввічливі слова та ставитися до людини з любов’ю.

Одного разу мама відправила мене до магазину. Вийшла я з магазину, а мені назустріч йде хлопчик і каже: «Привіт! Нумо прогуляймось, у щось пограємо». Йому було десь близько чотирьох-п’яти рочків. І я йому не відмовив.

Роби добро кожен день. Розповідай про нього. Пам’ятай, що це не просте, а чарівне слово.

4.

Добро — це коли з кимось дружиш, когось кохаєш, а найголовніше — допомагаєш. Моя подруга мені допомагає, вона добра, як і всі мої друзі. Я думаю, що добра людина повинна бути небайдужою, турботливою, ніжною, милосердною. Вона має не сміятися, коли комусь погано, адже у цієї людини, можливо, горе.

Якщо ви будете добрими, то і світ стане добрішим. Буде багато тварин, будуть гарні місця в лісі. Краса!
Будь ласка, будьте добрими, і в нашому світі запанують любов, гармонія, мир!

5.

Я дізналася, що таке добро, коли почула таку історію: хлопчик пішов рятувати свого друга, який тонув у річці. Це чудово, коли є добро, адже тоді нічого поганого не трапляється. Добра людина ніколи тебе не обізве та не образить. Мабуть, кожен мріє мати такого друга.
Я бажаю всім людям на цій планеті, щоб вони були добрі, щирі й небайдужі!

6.

Добро — це коли люди допомагають дітям, інвалідам або сиротам. Люди будують дітям-сиротам дитячі майданчики, приносять їм їжу, одяг. Якщо діти хворіють і можуть померти, дорослі перераховують гроші на операцію і лікування. І діти, коли виростають, допомагають грошима своїм стареньким батькам, адже в них мізерна пенсія. Я знаю дуже багато добрих людей, вони є моїми родичами.

7.

Добро — це найкращі вчинки, які ти здійснюєш. Коли ти ділишся з друзями, тобі дякують. Якщо ти будеш ділитися добром, то станеш другом всіх друзів зі свого класу.
Добро — це найголовніше в нашому світі. Воно потрібно всім. Ось у мене є тітка Надія, яка дуже багато працює. На вихідні вона приїжджає до нас і дарує подарунки, солодощі або щось інше. Ось що значить добро — це найцікавіше життя!

Людей з доброю душею зазвичай сприймають розумними й красивими. Я дуже вас прошу, щоб ви стали добрими людьми!

8.

Добро — це допомога людям, друзям. Це коли піклуються про хворих, про дітей. Добро — це коли нікого не ображаєш. Добрих людей достатньо у нашому світі. Але є на Землі й погані люди. Хтось робить добрі справи, а хтось — ні. У будинку для літніх людей багато добрих людей.

9.

Добро — це допомагати дітям-інвалідам, допомагати переходити дорогу літнім бабусям і дідусям. Садити дерева, рослини, щоб був кисень…
Одну добру людину я знаю особисто — це Даша Соколовська. Вона добра, чуйна та розуміє ситуацію, що відбувається. Я вірю, що вона обов’язково переможе.
Добро — це найкраще, що є на Землі! Я хочу, щоб кількість добрих людей постійно зростала. Саме доброта врятує світ!

10.

Добро — це ввічливість, допомога людям, дітям, тваринам — всім на світі. Допомога грошима, продуктами, речами, допомога у всьому. Добро — це добрі справи, вчинки. Добрі люди — це ті люди, які роблять інших щасливими. Треба допомагати людям-інвалідам, бідним та хворим, які страждають. Вони потребують нашої допомоги та доброго ставлення до себе.

11.

Що таке добро? Це любов мами. Це добре ставлення до тварин.
Ніколи не можна нікого вбивати, а люди іноді це роблять… Люди, не робіть цього!
Добро — це допомога людям похилого віку та своїм рідним. Я вдома завжди допомагаю мамі. Мию картоплю, перед тим, як мамі її приготувати. Мию підлогу, витираю пил. Відмінно навчаюсь у школі, щоб мама була задоволена. Люблю математику, читання, фізичну культуру.

12.

Добро — це коли люди віддають гроші в дитячі будинки, в лікарні. Благодійність — це добро.
Добрі справи — добро. Поступатися місцем людям похилого віку в автобусі, допомога старим людям, ветеранам.
Добро — це коли діти садять квіти, яблуні, груші; коли добре поводяться у лісі, не смітять, не завдають шкоди природі.
Добро — це поливати квіти, доглядати за домашніми тваринами.

Я намагаюся робити добро, як тільки можу. Допомагаю мамі прибиратися в будинку, готувати їжу. Я відмінно навчаюся та маю добру поведінку у школі.

13.

Добро — це:

 • допомога дорослим та дітям — всім, хто її потребує;
 • догляд за тваринами та добре ставлення до них;
 • допомога людям похилого віку, ветеранам;
 • допомога батькам по дому;
 • добрі справи, гарні вчинки;
 • любов, ніжність, щирість, гостинність;
 • повага до всіх, особливо до людей старшого віку;
 • просто чарівне слово.

14.

Добро — це родина, рідний будинок, Батьківщина. Також, добро — це природа, тварини, твої друзі. Дуже добре, коли ти чемний, здійснюєш добрі вчинки. Я маю на увазі допомогу людям похилого віку, догляд за ними. І якщо до тебе прийдуть і попросять шматок хліба або води, а ти даси — це теж добро.

 Дивіться також:

Твір на тему «Добро та зло»

Твір на тему «Добро і зло в сучасному світі»

9 Комментариев “Твір-роздум на тему «Що таке добро?»

 1. Амели сказал:

  Якщо розглядати досліджуване слово як категорію етики, то його можна віднести до понять, які характеризують моральні цінності, причому позитивним. Уже початкове значення добра протиставлялося внутрішнім змістом зла, яке несумісне з істинно моральною поведінкою.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>