Твір-роздум на тему «Подвиг»

Що таке подвиг у житті людини?

Подвиг

Що таке подвиг для людини? Відповідь на це питання далеко не така проста, як деяким людям здається. У будь-якому випадку, під подвигом зазвичай розуміють якесь складне, але при цьому дуже важливе діяння, геройський вчинок. Конкретне наповнення змістом цього слова залежить від ситуації та світогляду кожної окремої особистості. У той же час людські подвиги завжди сприймаються позитивно в суспільстві, до людей, що чинять подвиги, ставляться з повагою і в цілому схвально. Все це говорить про те, що такі діяння ніколи не втрачають своєї актуальності, а тому завжди доречні.

Найбільш поширеним є розуміння подвигу щодо інших людей. У таких випадках одна людина ризикує, здійснює безоплатне благородне діяння в інтересах іншої людини з чисто духовних, нематеріальних спонукань. Прикладів таких подвигів може бути велика кількість. Нерідко можна прочитати в газетах, побачити по телевізору або навіть почути від друзів дивовижні історії того, як якийсь герой врятував людину, наприклад, від утоплення або пожежі. Це є найвищим рівнем подвигу, справжнім геройством. Такі герої зазвичай вшановуються суспільством, тобто не тільки заслуговують найщирішої похвали з боку оточення, а й невичерпної подяки від того, кому герой допоміг. Іноді за свої подвиги такі люди визнаються героями навіть державою, отримуючи відповідні премії та винагороди. Втім, подвиг не обов’язково повинен бути геройством. Іноді про допомогу однієї людини іншій ніхто й не знає. Люди є Божою подобою, а тому не шукають слави, іноді вони готові допомагати й у ситуаціях, коли ніхто й ніколи не дізнається про їхні вчинки.

Водночас, не варто забувати й те, що подвиг буває не тільки перед іншими людьми, він буває і перед самим собою. Всі люди різні, мають свої унікальні погляди на речі, спосіб життя, манеру поведінки. Все це створює певний шаблон поведінки. Шаблон цей іноді досить жорстокий, вийти за його рамки людині досить складно. Так ось, у деяких випадках вийти за рамки такого шаблону поведінки для людини — теж означає зробити подвиг. Наприклад, різко змінити свій спосіб життя, перетворитися з ледачої людини із зайвою вагою на людину спортивну, яка веде здоровий спосіб життя, — це теж подвиг перед самим собою. Подібних прикладів існує дуже багато, всі вони індивідуальні.

В яких би обставинах людина не жила, вона завжди може здійснити подвиг. У світі багато проблем, нас оточує безліч стражденних людей, які в чомусь відчувають потребу. Як не дивно, але їм ніхто не допомагає, тому справжнім подвигом може стати допомога цим людям. Але навіть якщо така людина на вашому життєвому шляху не з’являється, ви можете зробити подвиг щодо самого себе. У кожної людини є певні недоліки, тож іноді виправити їх — це не що інше, як справжній подвиг.

Подібні твори:

Твір на тему «Добрі вчинки»

Твір-розповідь на тему «Справжній герой»

Твір на тему «Дружба»

Твір на тему «Добро та зло»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>