Твір на тему «Скупість»

загрузка...

Що таке скупість за твором «Гобсек» Оноре де Бальзака?

Що таке скупість?

Скупість, у нашому розумінні, ставиться в ряд з аж ніяк не позитивними якостями. Це негативна, неприємна риса характеру, що означає надмірну жадібність і меркантильність. Жадібній людині всього замало, вона постійно думатиме лише про більше накопичення якихось цінностей, при цьому ні в якому разі не бажаючи ділитися здобутим з іншими.

Але це ж слово також може використовуватися і в позитивному сенсі. Наприклад, «жадібний до читання», «жадібний до роботи» — так зазвичай говорять про людей, які цілком і повністю присвячують себе справі, прагнуть якомога швидше досягти поставленої мети, виявляють завзятість.

У літературі можна знайти чимало прикладів, як зайва скупість руйнувала людину, роблячи її нещасною. Так, розглянута вище риса для головного героя роману Оноре де Бальзака «Гобсек», лихваря Гобсека, перетворилася на нездорову пристрасть.

Зумівши накопичити достатньо коштів і ставши мільйонером, чоловік все одно залишився вірним своїм звичкам і, як і раніше, тримався дуже скромно та економив. Так, він знімав маленьку непоказну кімнату, замість того щоб придбати власне хороше житло.

Багатство Гобсека прирекло його на самотність, але, здається, його влаштовував такий стан речей. Він був скнарою та навіть у думках не уявляв, що після його смерті все накопичене їм може комусь дістатися. Про такі почуття, як дружба, співчуття й любов наш герой навряд чи знав, адже центром Всесвіту та єдиним інтересом для нього були гроші, невгамовне бажання накопичувати.

Перегляньте також:

Сюжет твору «Гобсек» Оноре де Бальзака

Твір «Влада золота в повісті «Гобсек»»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>