Твір «Що таке сім’я?»

загрузка...

Що таке сім'я?Що пригадується, в першу чергу, при слові сім’я? Які почуття переповнюють душу? Відразу ж приходить відчуття безпеки, душевного тепла та затишку. Перед очима спливають найближчі й найрідніші люди. Ті люди, які піклуються про мене, турбуються, коли зі мною відбуваються невдачі, й тривожаться, коли мені погано. Що таке сім’я для мене? Це згуртоване коло дорогих серцю людей, що виховують мене з самого дитинства й бажають мені успіху й щастя.

У цьому сімейному колі всі підтримують один одного. Біда однієї людини стає горем і турботою всіх інших. А якщо когось відвідає щасливий випадок, і для родичів теж настають радісні дні.

У сім’ї можна бути таким, яким ти є насправді. Адже дуже часто в школі або серед друзів доводиться стежити за своєю думкою або розділяти чужі інтереси. А сім’я завжди любить тебе, навіть коли ти не ідеальний або в поганому настрої. Саме в родині вчать найголовнішого — бути гідним і відповідальним членом суспільства, розрізняти добро від зла, ділитися і допомагати іншим, поважати старших та берегти слабших і беззахисних. Все те, з чим доведеться увійти в доросле життя, дає сім’я — рідні люди.

Кожен член сім’ї відіграє особливу роль в ній. Ніжність, любов і турбота мами підтримає навіть саму сумну людину на світі. Поруч з татом можна нікого не боятися і завжди бути під його захистом. Бабуся і дідусь з радістю подарують свої знання і мудрість прожитих років, допомагаючи в найзаплутаніших і складних питаннях.

Це так прекрасно, коли в сім’ї панує взаємна повага, любов і готовність допомагати! В доброму сімейному колі будь-яка людина стає краще та щасливіше. У таких сім’ях виростають щедрі, уважні й задоволені своїм життям люди. Але трапляється іноді й так, що сім’я як ніби захворює. Родичі в ній часто сваряться через дрібниці, заздрять і ображають один одного. Від байдужості й нерозуміння рідних людина відчуває себе, немов у холодній і незатишній кімнаті.

У подібній сім’ї спрацьовує механізм самознищення, і вона сама починає руйнуватися зсередини. Кожен член такої сім’ї сам нещасний і робить нещасними своїх близьких. Всередині людини ніби щось вигорає, і вона втрачає повагу до родичів, перестає вірити в щирість і доброту, не чекає взаємодопомоги. А втративши всі ці риси, починає втрачати й саму себе як особистість. Адже людина без сім’ї, немов дерево, яке зазнало втрат свого коріння.

У цих сім’ях, як мені здається, немає когось одного винного в сварках, частка провини є на кожному. Дорослі й розумні члени сім’ї зобов’язані володіти мудрістю, розумінням і терпінням до літніх родичів і малюків. Зумівши стати прикладом для своїх дітей, вони забезпечать себе спокійною і щасливою старістю серед щиро люблячих і завжди вдячних людей.

Тому і я завжди намагаюся зробити атмосферу в своїй родині трохи краще. Наприклад, намагаюся уникати зайвих сварок і образ. Допомагаю, коли потрібна моя допомога чи піклування. А у відповідь, відчуваю, як батьки дарують свою величезну любов і підтримку, завдяки якій з’являється впевненість, що в моєму житті все буде добре, поки родина й близькі люди поруч!

Дивіться також на цю тему:

Твір на тему «Моя сім’я»Твір про сім’ю

Твір «Моя сім’я — моя фортеця»

Твір «Ідеальна сім’я»Твір «Моя майбутня сім’я»

Сім’я в житті людини

Твір «Що таке родина?»

Твір про родину

Твір на тему «Мій батько»

Твір-опис, розповідь про брата, 4-5-6 клас

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>