Твір-роздум «Який слід я залишу на Землі?»

загрузка...

Міркування про мій слід на Землі

Який слід я хочу залишити на Землі?

На попередньому уроці вчителька дала завдання написати невеликий твір на тему «Який слід ти залишиш на Землі?» Питання глобальне. Обмірковуючи його, я замислився над своїм майбутнім.

Звичайно, я хотів би принести людству неабияку користь. Мені б дуже хотілося увійти в історію, зробивши прорив у науковій діяльності. Наприклад, у сфері медицини або в галузі хімії. Було б цікаво організовувати різні дослідження, аналізувати їхні результати. Можливо, я зможу навіть зробити наукове відкриття. Сподіваюся, мені вистачить для цього знань і везіння.

Також я вважаю важливою роботу над питаннями екології та іншими глобальними проблемами людства. Існує об’єктивна необхідність у зусиллях вчених задля розв’язання цих задач. Дуже почесно стати розробником принципово нових екологічних матеріалів або енергоощадних технологій виробництва. Або знайти ефективний спосіб очищення Світового океану від забруднення.

На мій погляд, я перерахував найгідніші способи залишити після себе слід на Землі. Адже вони передбачають внесок у розвиток всього людства.

Що означає вираз «залишити слід на Землі»?

Питання про залишення після себе сліду на Землі стосується роздумів про вічне. Тобто про те, що вище й важливіше нашого людського життя.

Всі ми знаємо, що рано чи пізно кожна людина помирає. Хтось раніше, хтось пізніше. І ніхто достеменно не знає, куди кожен з нас йде. Просто ми більше не побачимо того, хто помер, ось і все.

Про людину залишається лише пам’ять. Добра й тепла, якщо вона прожила хороше життя. Або погана, якщо вона накоїла зла. Це і є її слід на Землі. І у зв’язку з цим виникає питання. Як залишити по собі добру пам’ять, хороший слід?

Як на мою думку, потрібно робити добрі вчинки. Для цього необов’язково бути генієм, як Альберт Ейнштейн. Або стати великим. Я вважаю, необов’язково навіть, щоб подробиці про цей вчинок знали інші люди. Головне, щоб вчинок дав плоди.

Наприклад, у нашому дворі є міцні старі гойдалки. Їх зробив один дідусь, що жив на першому поверсі. Він уже помер. Я не знаю його імені, ніяк йому не дякував. Зате весь двір і досі користується цими гойдалками. В душі всі вдячні дідусеві, який не полінувався змайструвати їх дітям. Ось цей дідусь і є тим, хто залишив по собі добрий слід. І я хотів би, щоб мене пам’ятали нащадки так, як пам’ятають його. За справу, а не за ім’я.Людське серце не обдуриш. Особистість може бути великим правителем і полководцем. На словах такій людині всі будуть віддавати належне. А в душі вважати вбивцею та тираном, наприклад.

Отже, слід на Землі — це не те, що про людину говорять. Це те, що залишається в душах інших людей.

Який слід повинна залишити людина на Землі?

Кожна людина повинна залишити по собі добру пам’ять. Цього можна досягти, наприклад, займаючись творчою діяльністю. Представниками творчих професій є письменники, художники, музиканти, інші діячі сфери мистецтва. Плоди їхньої праці формують культурну спадщину людства.Слід зазначити, що людей, які досягли успіхів світового рівня у своїй сфері діяльності, не так вже й багато. Щоб увійти в їхнє число, потрібно мати талант і додавати до нього завзяту щоденну працю. Ці складові є універсальною формулою успіху.

Крім того, треба у будь-якій життєвій ситуації залишатися людиною — доброю, чесною, порядною. Це набагато важливіше, ніж досягти професійного успіху, але втратити людське обличчя.

Таким чином, щоб залишити після себе слід на Землі, важливо вирішити, яким саме він буде. Слід намітити головну мету свого життя і планомірно рухатися в напрямку її досягнення. При цьому важливо оцінювати проміжні результати своєї роботи та співвідносити їх із глобальною метою. Ну а поки моє головне завдання — відмінно вчитися, щоб у майбутньому стати висококваліфікованим професіоналом в обраній сфері діяльності.

Подібні твори: 

Твір-роздум «Що я залишу по собі?»

Твір-звернення до людей майбутнього

Твір на тему «Суспільство, в якому я хочу жити»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>