Як зробити нашу планету чистою та екологічно безпечною?

загрузка...

Земля — унікальна планета

Як зробити нашу планету екологічно безпечною?

Земля є унікальною планетою Сонячної системи, адже вона має біосферу, придатну для життя. Однак наразі рівень забруднення довкілля досяг критичної межі. Як зробити нашу планету екологічно безпечною та чистою?

Вода, кисень і сонячна енергія беруть участь у метаболічних процесах, підтримуючи екологічно безпечне довкілля. Озоновий шар захищає планету від радіації. Надра землі містять корисні копалини та визначають вагу планети й силу гравітації. Рослини, комахи та тварини підтримують біологічну рівновагу на суші й у воді. Останки одного виду є харчуванням для іншого.

Біосфера є саморегулівною та самодостатньою. Вона діє за принципом життєвого циклу, який ніколи не зупиняється. Все на планеті еволюціонує та підпорядковується законам природи.

Люди з’явилися в процесі еволюції. Дуже скоро вони почали вбивати тварин для харчування та виготовлення одягу. Вони вирубують ліси, щоб розчистити землю для культивації. Набагато пізніше стало традицією будувати будинки з усіма можливими зручностями. Розвиток бізнесу призвів до створення вугільної, металургійної, текстильної, хімічної та енергетичної промисловості. Автомобілі, поїзди, літаки та кораблі були винайдені для здійснення швидких і комфортних переміщень.

Біосфера сильно постраждала від діяльності людини. Деякі види тварин і рослин зникли, що призвело до дисбалансу флори й фауни. Видобуток невідновлюваних ресурсів (вугілля, нафти, газу, металів і мінералів) піддав їх ризику виснаження. Транспорт і заводи сильно забруднили повітря, воду та ґрунт. Чисельність населення світу різко виросла.

Розв’язання проблем екологічної безпеки

Відповідь на питання «Як зробити нашу планету чистою та безпечною в промисловому плані?» було дано в 1989 році у Сполучених Штатах Америки Робертом Фрошем. Він запропонував модель глобальної індустріальної системи, яка працює за тими ж принципами, що й екологічна система. Відходи деяких виробництв можна було використовувати як первинні ресурси для інших виробництв. Процес перероблювання був визнаний найефективнішим промисловим методом. У 1992 році Кіотський протокол зобов’язав всі країни працювати над зниженням рівня речовин, що забруднюють атмосферу, відомих як парникові гази.

Люди розробили кілька моделей «життєвого циклу», які заслуговують реалізації і в даний час. Забезпечення екологічності продукції означає встановлення відповідальності виробника на стадії виробництва, після її завершення та на етапі утилізації. Еко-промислові парки зосереджені на співпраці між підприємствами з метою мінімізації споживання природних копалин і скорочення відходів та забруднень будь-якого виду. Однак проблема згубного впливу промисловості може бути вирішена тільки на глобальному рівні.

Єдиний підхід і стандарти екологічної безпекиВсі національні уряди повинні розробити єдиний підхід і стандарти екологічної безпеки, які будуть беззастережно дотримуватися.

Більш того, масове виробництво сонячних акумуляторів для всіх транспортних засобів значно знизить попит на нафту. Електроенергію для побутових потреб можна отримувати з сонячних променів, енергії води та вітру. Сучасні будинки повинні бути самодостатніми й екологічними. Енергоощадне світлодіодне освітлення може бути найкращою заміною стандартних ламп. Його світло яскравіше, а термін експлуатації довше. «Розумні» термостати не вимагають інтенсивного опалення, тому що вони підтримують заздалегідь встановлений температурний режим. Використану воду можна очистити для подальшого використання в пральних машинах.

Крім того, індустрія моди повинна стати повністю екологічною. Дизайнери, виробники, роздрібні торговці, споживачі та рекламні засоби масової інформації повинні популяризувати «зелену моду». Це означає, що люди, які обожнюють ходити по магазинах, повинні припинити купувати більшу кількість одягу, взуття та аксесуарів, ніж їм потрібно. Токсичні культури, неорганічний текстиль, шкіру та хутро необхідно заборонити. Кольорові барвники потрібно нейтралізувати, а не спускати їх безпосередньо в стічні води. Виробництво повинно споживати менше електроенергії та води. Сумки для покупок необхідно робити з повністю біорозкладних матеріалів (наприклад, з кукурудзи). Залишки тканини слід утилізувати, я не відправляти у звалище.

Нарешті, населення світу надзвичайно швидко зростає. В даний час воно перевищує сім мільярдів людей. Це двомільярдне збільшення протягом останніх двадцяти років. Якщо ситуація не зміниться, кількість людей стане катастрофічною для екології. Контроль народжуваності є єдино можливим рішенням на сьогодні.

На закінчення, якщо люди не змінять своє ставлення до життя та бізнесу, Земля перестане бути для них безпечним будинком.

Дивіться на цю тему:

Шляхи розв’язання екологічних проблем

Глобальні проблеми людства та шляхи їх подолання

Забруднення довкілля та проблеми його охорони

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>