Твір-розповідь «Як починається зима?»

Як починається зима?

Яка це чарівна пора року — зима. Вся природа навколо змінюється так, наче перетворюється на казку. Очікування зимової пори завжди млосно, тому її незмінний вісник, перший сніг, приносить нам величезну радість. Останні місяці осені особливо похмурі. Стовбури оголених дерев втомлено погойдуються на вітрі. Пожухле листя прихоплюють до землі перші нічні заморозки. Всюди віє холодною сірістю, що й на вулицю виходити не хочеться. Як починається зима? Завжди трохи несподівано.

Одного разу, зазвичай це буває в останніх числах листопада або на початку грудня, підходиш вранці до свого вікна та завмираєш на місці. А за вікном, не поспішаючи, падають величезні пухнасті пластівці першого снігу. Вони щільною ковдрою устеляють чорну землю та листя. Дивишся на перший сніг і радієш. Тепер вже нова пора, тож хочеться швидше пробігтися першим сніжком. А природа вкриває всі свої володіння білим простирадлом та готується до довгого сну.

З чого починається зима?

Нарешті цей день настав — випав перший сніг! З нього й починається зима. Не календарна, а справжня, біла.

А скільки сніг приносить нам чудових зимових розваг! Це і катання на лижах, і на ковзанах, і на санках з гірок. Коли лід на річці зміцніє, настане пора збирати рибальські снасті та відправлятися на підлідну ловлю. Особливо здорово взимку прихопити з собою термос з чаєм і зігріватися прямо на морозі.

Зараз тільки перший сніг дістався до наших країв. Тому, скоріш за все, він не раз ще розтане. Але пройде місяць, і настануть по-справжньому зимові морози, коли в ясний день сонце яскраво світить і зігріває, а сніг під ногами поскрипує. Йдеш лісовою стежкою, а по обидва боки волохаті ялини розкинули свої лапи й нависають, схиляючись до землі, під вагою снігу. Крижане й свіже повітря надзвичайно бадьорить.

Ось так починається зима. Звичайно, ця пора року приносить нам і нові клопоти. Наприклад, доводиться тепліше одягатися, більше дров йде на топку печі. Доріжки та стежини доводиться весь час розчищати від снігової заметілі. День стає коротшим, і все живе немов застигає на цей період. Але тільки для того, щоб переродитися та оновити цикл, коли прийде весняна пора.

Подібні твори:

Твір «Початок зими»

Твір «Прихід зими»

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Прийшла зима»

Твори-мініатюри про зиму

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>