Як правильно скласти резюме? Наші корисні поради

загрузка...

Яким має бути резюме?

Резюме

Веселий і практично безтурботний шкільний та студентський час підійшов до кінця, і настала пора замислитися про пошук роботи. При цьому значну роль у цьому пошуку відіграє резюме, яке має бути складено найкращим чином, грамотно й за всіма правилами. Про те, як правильно скласти резюме й уникнути помилок, ви зараз і дізнаєтеся.

Що ж означає це іноземне слово «резюме»? З французької мови його можна перекласти як короткий підсумок.

Складаючи резюме, мета, яку намагається досягти будь-який здобувач роботи, — отримати можливість потрапити на співбесіду з роботодавцем. Саме тому якісне резюме дозволить вам отримати перевагу перед іншими людьми, які також бажають стати співробітником компанії або підприємства.

Резюме повинно бути чітким і коротким. У ньому потрібно постаратися переконати роботодавця, що саме ви краще, ніж будь-хто інший, підходите на посаду. Співробітник відділу кадрів повинен захотіти дочитати його до кінця, а не викинути в урну після прочитання першого абзацу.

Обов’язкова інформація у резюме

Що обов’язково повинно бути вказано в резюме?

Існують пункти, вказання ​​яких у резюме не просто рекомендується, а обов’язково.

1. Особиста інформація (ім’я, прізвище, по батькові, адреса, сімейний стан, номер телефону).

2. Вкажіть вашу освіту. Сюди ж можна включити й різні курси. Писати про те, що ви закінчили середню школу, не потрібно.

3. Посада, яку хочете отримати.

4. Розкажіть про свій досвід роботи. При цьому вкажіть фірму, період роботи, займану посаду, які обов’язки на вас покладалися, чого ви досягли.

5. Якщо ви з комп’ютером на «ти», володієте іноземними мовами, то це, без сумніву, буде великою перевагою при прийманні на роботу.6. Щоб роботодавець мав хоч якесь уявлення про вашу особистість, розкажіть про свої захоплення. Не потрібно перераховувати всі ваші хобі. Вкажіть тільки ті з них, які, на вашу думку, допоможуть отримати перевагу перед іншими претендентами.

Поставтеся до вказання цієї інформації відповідально, і тоді ваші шанси отримати роботу значно зростуть.

Загальні рекомендації

Крім правил, слідувати яким обов’язково, існують і загальні рекомендації, що допомагають оформити резюме. Ось деякі з них:

1. Бажано використовувати стандартні шрифти, наприклад, Times New Roman. Текст повинен бути легкий до сприйняття. Заголовки й підзаголовки виділяйте напівжирним шрифтом або курсивом.

2. Текст рекомендується відформатувати «за шириною».

3. Робіть між абзацами відступ в один рядок.4. Не варто вставляти в резюме якісь картинки, рамки або фотографії, які не мають відношення до пошуку роботи.

5. Обов’язково перевірте текст на наявність помилок (граматичних, орфографічних, пунктуаційних тощо). Лише одна помилка здатна зіпсувати все резюме, і роботу ви не отримаєте.

Пам’ятайте, що написання резюме — це важливий крок до отримання посади. Якісний, грамотний текст справить добре враження та допоможе звернути увагу начальства саме на вашу кандидатуру.

Дивіться також:

Структура твору: правила та поради складання твору

Зразок публіцистичного стилю мовлення: приклади речень та текстів

Оголошення в офіційно-діловому стилі про подію у школі

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>