Твір на тему «Як я провів зимові канікули»

Нижченаведений текст складений від імені дівчинки. Якщо вам треба написати розповідь хлопчика, то необхідно змінити закінчення у дієсловах та займеннику першої особи. Відповідно, тоді назва твору буде «Як я провів зимові канікули». 

Необов’язково запозичувати весь текст — він досить великий. Ви можете обмежитися тією кількістю речень, яка відповідає віку школяра. Наприклад, від учнів 3 класу зазвичай вчителі вимагають приблизно 8 речень тексту. Для учнів 4-5 класів цілком достатньо міні-твору (твору-мініатюри), що складається з 12-15 речень.

Як я провела зимові канікули

Як я провів зимові канікули

Мені дуже сподобалось, як я провела цьогорічні зимові канікули. Свято Нового року було особливим. На сімейній раді батьки вирішили їхати на Новий рік в село до бабусі. Раніше ми відвідували її тільки влітку, а тепер вирішили з’їздити взимку. Тато говорить, що взимку в селі на диво гарно, особливо коли багато снігу.

Вдома ми старанно готувалися до свята. Я допомагала батькам вибирати подарунки. Бабусі ми купили сучасний потужний порохотяг. Навіть цуценяті Бімові приготували подарунок — новий м’ячик.

Ми з татом з’їздили на базар та придбали невелику ялинку. Відразу після повернення я прикрасила її різнокольоровими кульками. Також нарізала сніжинок з паперу та розвішала їх по всій квартирі. Потім ми з мамою приготували запіканку, пиріг та слойки з сиром. Було дуже складно стриматися, щоб не з’їсти все це до свята.

Найвідповідальніший момент завжди — за годину до від’їзду. Збираємо необхідні речі й ліки, укладаємо частування та подарунки. Довелося довго ловити розбурханого Біма, щоб посадити його в машину.

Нарешті, все було готове, тож ми відправилися до села.

Зимові канікули у бабусі

Шлях до бабусиного села, де ми вирішили провести зимові канікули, складає близько ста кілометрів. Дороги в селі вибоїсті та засніжені, тому ми часто виходили з машини, щоб допомогти їй вибратися зі снігу. Не менш ніж за півтори години ми були в селі. Трохи втомлені виснажливою дорогою, добралися до будиночка нашої бабусі. Вона вже зачекалася, і ми скоріше увійшли до хати. Там відразу вручили їй наш подарунок. Бабуся дуже зраділа, адже вона вже давно мріяла про новий порохотяг.

У будинку було на диво тепло й затишно. Мама каже, що все це завдяки грубці. Бабуся топить її двічі на день, аби в будинку цілодобово було тепло.

Цуценятка Біма теж пустили в будинок, де його миттю оточили бабусині кішки. Їх у неї три: чорна, сіра й смугаста. Звірі швидко подружилися і стали ганяти новий Бімчин м’ячик по кімнаті.

Бабуся готувалася до нашого приїзду і напекла багато смачних пиріжків з різними начинками. До них вона приготувала в самоварі чай з додаванням сушених трав. Такий чай мені подобається більше, ніж у нас вдома з електричного чайника.

Попивши чаю й обмінявшись новинами, ми пішли у двір дивитися бабусину ялинку. Справжня блакитна ялина заввишки в два метри була вбрана кольоровими кульками та електричною гірляндою. Наші звірі влаштували під ялинкою гармидер і ми, піддавшись веселощів, стали грати в сніжки й ліпити сніговика. Бабуся посміхалася, дивлячись на нас. Давно у неї не було вдома так весело.

Коли старі ходики пробили дванадцять, ми дружно привітали один одного з Новим роком та побажали всім щастя й здоров’я.

Мої зимові канікули в селі

Як добре, що ці зимові канікули ми вирішили провести в селі! В бабусиному будиночку ми гостювали до дев’ятого січня. За селянськими традиціями, з колядуванням та щедрівками, зустрічали Різдво. В селі це свято навіть важливіше за Новий рік. Моя бабуся завжди готується до нього заздалегідь. Цього року вона робила це особливо прискіпливо, адже до неї приїхали її найрідніші люди — діти та онуки. На святковому столі красувалися дванадцять вишуканих страв, як того вимагає стародавній християнський звичай. Ми відвідали богослужіння у сільській церкві та навідалися у гості до наших родичів, які мешкають у сусідньому селі.

Перебуваючи у бабусі в гостях, я встигла потоваришувати з сусідськими дітьми. За ці дев’ять днів ми вдосталь накаталися на санках з величезних снігових гір. Розводили у дворі багаття і вчилися готувати кашу в печі. Ходили в баню та до лісу. Бабуся навчила мене готувати справжній домашній хліб.

У селі багато дітлахів. Ми ходили один до одного в гості та водили хороводи навколо ялинки. А одного разу мені довелося покататися на дерев’яних санях, запряжених рудою конячкою. Це наш сусід дядько Боря запросив нас. Після катань я пригостила Рижулю пучком сіна. Було настільки цікаво, що цілу годину мене було не вивести зі стайні.

Отже, свої зимові канікули в селі я провела дуже насичено та весело. Жодне міське свято не запам’яталося мені настільки яскраво. Тепер до літа буду знову нудьгувати за своєю улюбленою бабусею.

Дивіться також:

Твір «Зимові канікули»

Твір «Зимові розваги»

Твори-мініатюри про зиму

Твори та розповіді про Новий рік

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Чому я люблю зиму?»

2 Комментария “Твір на тему «Як я провів зимові канікули»

Ответить

Ваш e-mail не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>