Твір на тему «Як я провів зимові канікули»

загрузка...

Мої зимові канікули

Як я провела зимові канікули

Ці зимові канікули я провела дуже весело. Кожен день був насичений різними подіями, і майже всі вони були приємними.

До Нового року ми з батьками готувалися до свят. Ми ходили по магазинах, обирали родичам і знайомим подарунки, купували продукти до святкового столу. Придбали чудову штучну ялинку, кілька гірлянд і багато іграшок до неї. Коли до Нового року залишилося три дні, ми зробили генеральне прибирання та прикрасили до свят весь будинок.

Зустріч Нового року пройшла чудово. До нас прийшли гості — моя тітка з чоловіком і двома дочками. Ми разом покуштували вишукані страви, приготовлені мамою, а потім їли торт, який спекла я. Коли годинник пробив дванадцять, прийшов час дивитися на салюти. Ми з кузинами вийшли на вулицю, де зустріли багато знайомих. Всі один одного вітали й веселилися.

Другого січня ми з батьками сходили в театр на новорічну виставу, а третього — в кіно та боулінг. Чудово провели час!

Решту зимових канікул я провела у бабусі в передмісті. Звичайно, взимку там не так добре, як влітку. На вулиці було дуже холодно, тому довго я не гуляла. Зате багато читала, дивилася різні фільми й телешоу, допомагала бабусі з господарства.

Мені сподобалося, як я провела свої зимові канікули. Головне, що вдалося відновити сили й отримати заряд нових позитивних емоцій. Загалом, у школу я вирушила у відмінному настрої!

Найкращі зимові канікули

Як я провів зимові канікули

Зима — це прекрасна, дивовижна пора. Кожен день відбувається маса нового, величезна кількість розваг, які приносить зима. З настанням холодів і випаданням снігу дорогою до школи можна грати в сніжки з друзями. А ще — кататися зі сніжної гірки на санях, слизькому пластику або інших підручних засобах. Ще більше щастя настає, коли починаються зимові канікули. Адже тепер часу ще більше, а вечорами можна не думати про уроки. Хоча краще іноді все ж повторювати вивчений матеріал, щоб за тривалий період відпочинку не забути.

Як я провів зимові канікули? Ну, це окрема історія. Ще до початку канікул я вирішив розподілити цей період раціонально: частину часу провести в місті, а частину — за містом на дачі. Зараз розповім докладніше.

Як я провів зимові канікули в місті

Отже, на канікули нас відпустили за пару днів до настання нового року. І так збіглося, що саме в цей час пішов сніг. Звичайно ж, це не могло не радувати. До цього він теж падав, але мало та протягом дня танув, що було дуже сумно.

Але тут пішов дуже сильний сніг і вдарили морози. Саме на таку погоду ми чекаємо взимку. В перші дні зимових канікул ми з друзями грали у дворі. Наші ігри були різноманітними. Вранці ми збирали велику кількість снігу на ігровому майданчику та будували й ліпили різні конструкції. Починали зі снігових скульптур, а закінчували сніговими будинками, куди можна було залізти всім нашим дружним колективом друзів.

Вечори зазвичай проходили більш активно, хоча ці дні звичайними не назвеш. Кожен день примітний і цікавий. Ми грали в сніжки, будували оборонні стіни зі снігу. Після нового року ми з сім’єю кілька разів ходили на ковзанку. Це було дуже весело. Багато людей, що вперше одягли ковзани, падали, а потім вставали та каталися далі. Я теж неодноразово падав, але все ж у мене був досвід, тож катався я доволі непогано.

Мої зимові канікули за містом

В середині канікул, як і планував, я поїхав за місто. Тут вже продовжилися мої зимові пригоди. Зі мною поїхали батьки, які спочатку були не особливо раді цій ідеї. Але надалі самі були раді. Поруч з нашою дачею, за містом, є річка. І ось туди ми на другий день вирушили на риболовлю. Річка ця замерзла. Все навкруги було таким білим, що аж очі відкривати було важко. Але поступово до всього звикаєш.

Перший день ми зловили дуже мало риби. Як виявилося, ми зробили лунки не на рибному місці. Про це нам повідав сусід по дачі, дядько Руслан. Наступного дня, вставши рано та взявши багато черв’яків, ми пішли на інше місце. Це було далі, ніж ми планували. Поки я йшов, милувався чудовими пейзажами. Як же все було красиво! Промені сонця відбивалися від блискучого снігу, наче від огранованого алмазу. Дерева були оповиті в сніговий одяг.

Дійшовши до місця, ми зробили лунки, закинули вудки та стали чекати. Тато розповідав нам історії свого життя. Аж раптом вудка почала ворушитися. Яке ж було наше здивування, коли на мій гачок попалася доволі велика щука! Моїй радості не було меж! Протягом дня ще багато разів клювало. Щоправда, такого розміру риби вже не було. За ці дні було ще багато веселого, всього й не перекажеш.

Мої зимові канікули були дуже добрими та корисними, я дізнався багато нового. Також ми зробили декілька шпаківень, засипали туди корм та повісили їх на дерева. Завдяки цьому пташки під час зимових холодів мали чим харчуватися.

Отже, мої зимові канікули пройшли просто відмінно, тому для мене вони були найкращими. Де я тільки не побував! Нагулявся з друзями та й просто відпочив.

Як я провела зимові канікули

Нижченаведений текст складений від імені дівчинки. Якщо вам треба написати розповідь хлопчика, то необхідно змінити закінчення у дієсловах та займеннику першої особи. Відповідно, тоді назва твору буде «Як я провів зимові канікули». 

Необов’язково запозичувати весь текст — він досить великий. Ви можете обмежитися тією кількістю речень, яка відповідає віку школяра. Наприклад, від учнів 3 класу зазвичай вчителі вимагають приблизно 8 речень тексту. Для учнів 4-5 класів цілком достатньо міні-твору (твору-мініатюри), що складається з 12-15 речень.

Мені дуже сподобалось, як я провела цьогорічні зимові канікули. Свято Нового року було особливим. На сімейній раді батьки вирішили їхати на Новий рік в село до бабусі. Раніше ми відвідували її тільки влітку, а тепер вирішили з’їздити взимку. Тато говорить, що взимку в селі на диво гарно, особливо коли багато снігу.

Вдома ми старанно готувалися до свята. Я допомагала батькам вибирати подарунки. Бабусі ми купили сучасний потужний порохотяг. Навіть цуценяті Бімові приготували подарунок — новий м’ячик.

Ми з татом з’їздили на базар та придбали невелику ялинку. Відразу після повернення я прикрасила її різнокольоровими кульками. Також нарізала сніжинок з паперу та розвішала їх по всій квартирі. Потім ми з мамою приготували запіканку, пиріг та слойки з сиром. Було дуже складно стриматися, щоб не з’їсти все це до свята.

Найвідповідальніший момент завжди — за годину до від’їзду. Збираємо необхідні речі й ліки, укладаємо частування та подарунки. Довелося довго ловити розбурханого Біма, щоб посадити його в машину.

Нарешті, все було готове, тож ми відправилися до села.

Як я провела зимові канікули у бабусі

Шлях до бабусиного села, де ми вирішили провести зимові канікули, складає близько ста кілометрів. Дороги в селі вибоїсті та засніжені, тому ми часто виходили з машини, щоб допомогти їй вибратися зі снігу. Не менш ніж за півтори години ми були в селі. Трохи втомлені виснажливою дорогою, добралися до будиночка нашої бабусі. Вона вже зачекалася, і ми скоріше увійшли до хати. Там відразу вручили їй наш подарунок. Бабуся дуже зраділа, адже вона вже давно мріяла про новий порохотяг.

У будинку було на диво тепло й затишно. Мама каже, що все це завдяки грубці. Бабуся топить її двічі на день, аби в будинку цілодобово було тепло.

Цуценятка Біма теж пустили в будинок, де його миттю оточили бабусині кішки. Їх у неї три: чорна, сіра й смугаста. Звірі швидко подружилися і стали ганяти новий Бімчин м’ячик по кімнаті.

Бабуся готувалася до нашого приїзду і напекла багато смачних пиріжків з різними начинками. До них вона приготувала в самоварі чай з додаванням сушених трав. Такий чай мені подобається більше, ніж у нас вдома з електричного чайника.

Попивши чаю й обмінявшись новинами, ми пішли у двір дивитися бабусину ялинку. Справжня блакитна ялина заввишки в два метри була вбрана кольоровими кульками та електричною гірляндою. Наші звірі влаштували під ялинкою гармидер і ми, піддавшись веселощів, стали грати в сніжки й ліпити сніговика. Бабуся посміхалася, дивлячись на нас. Давно у неї не було вдома так весело.

Коли старі ходики пробили дванадцять, ми дружно привітали один одного з Новим роком та побажали всім щастя й здоров’я.

Мої зимові канікули в селі

Як добре, що ці зимові канікули ми вирішили провести в селі! В бабусиному будиночку ми гостювали до дев’ятого січня. За селянськими традиціями, з колядуванням та щедрівками, зустрічали Різдво. В селі це свято навіть важливіше за Новий рік. Моя бабуся завжди готується до нього заздалегідь. Цього року вона робила це особливо прискіпливо, адже до неї приїхали її найрідніші люди — діти та онуки. На святковому столі красувалися дванадцять вишуканих страв, як того вимагає стародавній християнський звичай. Ми відвідали богослужіння у сільській церкві та навідалися у гості до наших родичів, які мешкають у сусідньому селі.

Перебуваючи у бабусі в гостях, я встигла потоваришувати з сусідськими дітьми. За ці дев’ять днів ми вдосталь накаталися на санках з величезних снігових гір. Розводили у дворі багаття і вчилися готувати кашу в печі. Ходили в баню та до лісу. Бабуся навчила мене готувати справжній домашній хліб.

У селі багато дітлахів. Ми ходили один до одного в гості та водили хороводи навколо ялинки. А одного разу мені довелося покататися на дерев’яних санях, запряжених рудою конячкою. Це наш сусід дядько Боря запросив нас. Після катань я пригостила Рижулю пучком сіна. Було настільки цікаво, що цілу годину мене було не вивести зі стайні.

Отже, свої зимові канікули в селі я провела дуже насичено та весело. Жодне міське свято не запам’яталося мені настільки яскраво. Тепер до літа буду знову нудьгувати за своєю улюбленою бабусею.

Дивіться також:

Твір «Зимові розваги»

Твори-мініатюри про зиму

Розповіді про зиму та твори на тему «Зима»

Твір «Чому я люблю зиму?»

2 Комментария “Твір на тему «Як я провів зимові канікули»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>