Чим не сподобалася пані Хігінс ідея «удосконалення» Елізи?

загрузка...

Міні-твір за п’єсою «Пігмаліон» Бернарда Шоу

Пані Хігінс — мати професора фонетики Генрі Хігінса, який взявся провести експеримент з перетворення вульгарної квіткарки Елізи Дулітл у вишукану світську даму. Жінці категорично не сподобалася ідея «удосконалення» Елізи, а саме — розподіл ролей між її сином і простою дівчиною. Генрі Хіггінс взяв на себе роль ляльковика, а Елізі відвів роль ляльки.

Нав’язування професором Хігінсом певної моделі поведінки Елізі безперспективно. Пані Хігінс вважала, що так зване вдосконалення Елізи не приведе до успіху. Для цього, на її думку, немає ніяких підстав.

У пані Хігінс є власне уявлення про ідеал жінки — леді. На її думку, Елізу неможливо навчити етикету й великосвітських манер, відучити від жаргону. «Удосконалити» Елізу — значить, кардинально змінити її особистість, повністю перевиховати. З точки зору пані Хіггінс — це утопія.

Народна мудрість створила стійке висловлювання «з грязі в князі». Його зміст полягає у швидкій, раптовій зміні статусу людини — від нижчого до вищого. Пані Хігінс вважає аналогічно: такий стрибок статусу щодо Елізи малоймовірний.

Перегляньте також:

Яке послання до людства містить п’єса «Пігмаліон»?

Твір «Кожна людина — Пігмаліон свого життя»

Твір «Народження особистості в п’єсі «Пігмаліон» Б. Шоу»

Твір «Експеримент над людиною професора Гіґґінса»

Чого вчить професора Хігінса Еліза Дулітл?

Твір «Міфологічна основа п’єси «Пігмаліон» Б. Шоу»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>