Переказ тексту «Історія книжки» з планом

загрузка...

Вправою 448 підручника з української мови для 5 класу під редакцією О. В. Заболотного передбачено складання письмового докладного переказу тексту розповідного характеру з елементами роздуму.

Нижче наведено зразок виконання вказаного завдання — план до тексту О. Єфімова «Історія книжки» та його переказ. Тема даного тексту — створення книжки.

План до тексту «Історія книжки»

  1. Книжки минулого.
  2. Сторінки найдавніших книжок.
  3. Книжки з пергаменту.
  4. Винайдення паперу.
  5. Книжки поруч із нами.

Переказ

Багато років тому люди не мали книг, бо не вміли їх робити.

Люди писали на каменях, стінах печер, бойових щитах, адже паперу й олівців ще не було. Пізніше почали писати на глині, яку після цього сушили й випалювали у вогні. Але так звані глиняні книжки буле дуже важкими та незручними. Щоб взяти в дорогу кілька таких «книг», потрібен був віз.

Згодом люди винайшли виготовлення книг з козячої або телячої шкіри. Якщо порівнювати їх з глиняними «книгами», то вони були зручні та легкі. Оскільки вперше такий папір зі шкіри зробили у місті Пергам, його назвали пергаментом.

Дві тисячі років тому люди винайшли сучасний папір. Але в ті часи у всьому світі паперові книжки були рукописними.

Нині книжка супроводжує людину все життя.

Подібні завдання:

Твір «Роль книги в житті людини»

Переказ тексту «Блакитний алмаз»

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>