Твір на тему «Їжак»

загрузка...

Маленький їжачок

Їжак

Літнім сонячним днем ​​ми поїхали з батьками на дачу. Наша ділянка знаходиться на краю лісу. Тому, коли не потрібно допомагати батькам, я йду на галявину, що знаходитися відразу при вході до лісу.

Зазвичай я їм суницю, спостерігаю за мурахами, які дружно й постійно працюють, щось несуть до свого мурашника. Милуюся квітами, слухаю спів птахів.

Але ось за кущем щось зашаруділо. Я придивився і побачив маленького їжака. Коли я до нього підбіг, то він відразу ж згорнувся в колючий клубочок. Я спробував взяти його в руки, але це було неможливо. Тим більше їжак виявляв невдоволення, він намагався мене відлякати, грізно фиркав.

Як я приніс їжака додому

Мені дуже хотілося показати свою знахідку батькам. Тому я вирішив на деякий час взяти його з собою. У мене на голові була кепка, тож мені вдалося скотити в неї їжачка.

Прибігши до батьків, я його випустив в будиночок. Він відразу ж розправився і встав на лапки. Тоді я зміг гарненько його розглянути. У їжачка був витягнутий ніс, а на кінці наче ґудзик. Оченятка були чорного кольору та нагадували гладкі намистини. Ніжки невеликі, але з волохатими ворсинками.

Ми вирішили погодувати їжачка й дали йому шматочок курячої грудки. Спочатку він понюхав, але боявся доторкнутися. Але, мабуть, був дуже голодний, тому з’їв цей шматочок. На дачі ми залишалися з ночівлею, тож залишили їжачка до ранку. Мені було дуже цікаво за ним спостерігати.

Коли ми лягли спати, то відчули присутність їжака в будинку. Він бігав по кімнаті та пирхав. У школі нам розповідали, що їжаки — це нічні тварини. Вдень вони зазвичай сплять, а вночі виходять на полювання. Харчуються мишами, жабами, дощовими черв’яками. На ніч ми залишили в блюдце молоко та шматочки відвареного м’яса.

Коли вранці я прокинувся, то побачив, що вся їжа була з’їдена, але їжака ніде не було. Але потім я облазив кругом і знайшов його сплячим під столом. Мені довелося його розбудити, щоб знову віднести до лісу.Їжачок за минулий день звик до мене, коли я брав його до рук, він більше не скорочувався в клубок. Але я розумів, що в лісі йому краще, ніж у мене на дачі. Тому, прийшовши до лісу, я його випустив. Він спочатку не тікав, а потім все ж зрушився з місця та сховався за кущами. Мені було дуже приємно на душі, що я відпустив його в рідне середовище проживання.

Як мій брат приніс додому їжачка

Одного разу мій брат приніс додому їжачка. Його невелике тільце було вкрите голками. Тільки животик залишався м’яким і теплим на дотик. Їжачок був поранений: він накульгував на лапку, і на ній були сліди крові.

Мама сказала, що ми повинні вилікувати їжачка, а потім відпустити на природу. Тому місяць або два він житиме у нас вдома.

Насамперед ми обробили їжакові лапку антисептиком, щоб не допустити поширення інфекції. Наступного дня звозили його до ветеринара та зробили рентген лапки. На щастя, перелому не було, але лікар побачив ознаки хронічного запалення, що вимагало тривалого лікування.Спочатку нам було незвично мати в сусідах колючого квартиранта. Вночі їжачок майже завжди не спав. З різних куточків квартири ми чули його характерне шарудіння. Але поступово ми до цього звикли. Спав їжачок у спеціальному гніздечку, яке облаштували ми з татом.

Як ми й очікували, через два місяці наш їжачок повністю одужав. За вікном настала весна, і було помітно, що наш вихованець скучив за рідним лісом. І хоча нам було шкода розлучатися з ним, ми розуміли, що на природі йому буде набагато краще.

І ось, в один з погожих весняних днів ми віднесли нашого їжачка до лісу. Брат залишив його під тим самим кущем, де пару місяців тому підібрав. Їжачок принюхався та почимчикував углиб лісу.

Інші твори:

Твори та розповіді про ведмедя українською мовою

Твір-розповідь про дятла українською мовою

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.

Вы можете использовать HTML- теги и атрибуты:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>